Koupila si dům snů. Zvedla starou podlahu a neměla slov. Zatím nemá tušení, jak nevšední objev zužitkuje

Fotografie: Georgian Chail / Creative Commons / Attribution 2.0

Manželé koupili svůj vysněný dům a započali s rekonstrukcí. Měnili podlahy ve všech místnostech, až došlo na tu poslední a největší. Netuší, co budou s tím, co pod podlahou našli, dělat.

Letos v červenci našli tito mladí manželé svůj dům snů. Krásná nemovitost v přírodě je zaujala na první pohled. Dům však už měl to nejlepší za sebou, a tak se rozhodli pro jeho částečnou rekonstrukci, jež zahrnovala i kompletní výměnu všech podlah. Když se dostali do poslední obrovské místnosti, která sloužila jako herna, nemohli uvěřit tomu, co se pod podlahou skrývalo.

Chtěli pouze vyměnit starou podlahu

Emily Jean Henry umístila na instagram video, které odhaluje tajemství tohoto obřího pokoje. Mladá maminka, jež se věnuje výrobě vitráží, se do tohoto domu zamilovala. Když ho spolu s manželem Jeffreym kupovali, bylo jim řečeno, že v domě býval vnitřní bazén. Ten však původní majitelé zrušili a místo něj v místnosti zřídili velkou hernu.

Emily tedy předpokládala, že půjde o jednoduchou výměnu podlahy, protože bazén měl být zabetonovaný a přikrytý podlahou. Jak však řemeslníci začali podlahu odstraňovat, ukázalo se, že bazén zalitý betonem není. Původní majitelé nad něj pouze vystavěli dřevěnou konstrukci, na kterou položili podlahu. Celý původní bazén i s vířivkou však zůstal zcela nedotčený.

Bazén je hluboký skoro 4 metry

A není to žádné brouzdaliště, ale obrovský bazén s hloubkou 3,6 metru. Emily k nálezu poznamenala: „Byli jsme velmi překvapení, když jsme ho našli. Vytrhnout podlahu a uvědomit si, že stojíme na vrcholu téměř 4 metry hluboké díry, bylo děsivé.“ Podle toho, co zjistili, je celá místnost vodotěsná a oddělená od zbytku domu, aby se bazénová vlhkost nedostávala do okolních místností. Bazén měl být údajně v provozu 20 až 30 let.

Manželé tedy stojí před velkým rozhodnutím, co s tímto objevem učiní. Už si spočítali náklady na znovuuvedení bazénu do provozu. Částka 750 000 Kč je však pro ně příliš vysoká, nehledě na náklady, které by byly spojené s provozem samotného bazénu. Tohoto snu se tedy museli rychle vzdát. Napadla je však levnější a neméně zajímavá varianta.

@funkyglassworks Update. It’s finally empty & ready for the professionals to come in and tell us what we are really looking at in terms of repair or renovation 👍 #homerenovation #whatwefound ♬ BILLIE EILISH. – Armani White

Uvažují o relaxační zóně s jezírkem

Chtěli by z něj vybudovat jezírko s barevnými rybami a zelenou relaxační zónu. Realizace i následný provoz by je vyšly na mnohem méně peněz. Stále se ještě definitivně nerozhodli a jsou otevřeni všem návrhům, co by se s takovým hlubokým bazénem v domě dalo dělat. V jednom videu dokonce Emily zkouší použít bazén jako U-rampu pro řádění na kolečkových bruslích. Sama však po chvíli uzná, že to by asi moc nefungovalo. A co byste s takovým objeveným pokladem provedli vy?

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*