Správná rekonstrukce dělá zázraky. Byt může mít jen 41 metrů čtverečních a přesto vyhovuje větší rodině

Správná rekonstrukce zajistí nejenom to, že se budete v interiéru cítit opět pohodlně. Zajistí i to, že malý prostor bude dostačovat celé rodině. Podívejte se. Jde o příklad malého bytu, jehož rozměry jsou pouze 41 metrů čtverečných. Většina lidí řekne, že jde o bydlení určené spíše pro dvě osoby. Ve stejně velkém bytě však bydlí i početná rodina, která si ho dokázala upravit tak, že jim dokonale vyhovuje. A nikdo se v něm rozhodně necítí nijak stísněně. Naopak. Jasný důkaz toho, že se jeho rekonstrukce povedla do posledního detailu.

Prostorný být pro 5 lidí

Byt o velikosti 41 metrů čtverečných je domovem pro pětičlennou rodinu. 2 dospělí a 3 děti si rozhodně nemohou stěžovat na to, že by měli nedostatek prostoru. Jak je to možné? Důvodem byla velmi dobrá rekonstrukce, která byla zaměřena primárně na otevřenost daného prostoru a také na vytvoření jednotlivých oddílů. Byt tak působí opticky velmi rozsáhle a přitom v něm má každý člen své místo i svůj prostor pro soukromí. Pokud něco podobného potřebujete i vy, následující fotografie budou dobrou inspirací.

Použití přírodních materiálů

Toto bydlení zaujme velmi povedeným rozdělením s využitím přírodních materiálů. Pokud máte rádi přírodu, proč nevyužít kusy břízy?

Velké zrcadlo

Že musí být jenom v chodbě? Rozhodně ne. Použijte ho i ve svém interiéru a oddělte tak obývací číst od vaší ložnice.

Dřevěná přepážka

Jednoduší řešení, jak se dá vytvořit zajímavý předěl mezi obývacím pokojem a také kuchyní. Díky mezerám není prostor zcela uzavřen.

Jednoduché kování

Prostor je spíše otevřený a dané oddělení zajišťuje květinová dekorace ve formě kování. Táhne se podél stěny, přes roh až ke stropu.

Dřevěná zeď

Dobře vyřešený předěl mezi kuchyní a jídelnou. Na rozdíl od zděných materiálů jsou mezi dřevem mezery, což prostor stále spojuje.

Orientální stěna

Nechte se inspirovat orientální architekturou. Krásou vás rozhodně nadchne i tato orientální stěna s typickými motivy.

Imitace stromů

Chcete mít ve svém interiéru kousek přírody? Pokud ano, zkuste oddělení s dokonalou imitací stromů. To vše může být doplněno rostlinami v květináčích.

Stylová venkovní přepážka

Velmi povedená přepážka, která se hodí pro vytvoření potřebného soukromí nikoliv v interiéru, ale venku na vaší terase.

Bambusová stěna

Na tvorbu této stěny jsou použity kusy skutečného bambusu. Nejenom, že výsledek skvěle vypadá, ale doma lze mít také pořádný kus přírody.

Závěsná dřevěné dekorace

Unikátní na této přepážce je to, že využívá klamu levitace. Ve skutečnosti jsou jednotlivé dřevěné trojúhelníky zavěšeny a umožní pohyb nahoru i dolů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]