Domácí čaje na hubnutí, které vám budou chutnat a fungují lépe, jak všelijaké léky

Čaje na hubnutí jsou skvělým doplňkem a pomocníkem ve snaze zhubnout. Pomáhají nejen zhubnout, ale i snížit pocit nafouklého břicha a mají i mnoho dalších zdravotních benefitů v závislosti na použitých ingrediencích.

Zázvorový čaj, zelený čaj, citronový čaj pomáhají zrychlit metabolismus, spalovat tuk a potlačují chuť k jídlu. Mimo to skvělou volbou je i dochucení čajů kajenským pepřem, který snahu o zhubnutí ještě více podpoří. Nebudeme vás déle napínat a jdeme na seznam nejlepších domácích čajů na hubnutí.

Zázvorový čaj s ananasem

Zázvorový čaj s ananasem je skvělý pro hubnutí, protože zvyšuje rychlost metabolismu, pomáhá tělu spalovat více energie a kalorií, také potlačuje chuť k jídlu a zlepšuje funkci střev.

  • Uvařte si litr vody a přidejte do ní: půl lžičky ananasové kůry, jednu lžičku pomerančové kůry, jednu polévkovou lžíci zázvoru, společně ještě 3 minuty povařte a odstavte z plotýnky.

  • Nyní ještě přidejte do vody jednu polévkovou lžíci pomíšenky (Baccharis).

  • Nechte 5 minut louhovat a sceďte.

Tento čaj by se měl pít po celý den mezi jídly a pro dosažení lepších výsledků je důležité udržovat zdravou stravu a pravidelně cvičit.

Zelený čaj s ostružinami

Zelený čaj s ostružinami pomáhá snižovat chuť k jídlu, snižuje otoky a objem těla, díky svým močopudným vlastnostem, zvyšuje rychlost metabolismu a pomáhá tělu spálit více energie a kalorií. Potřebné ingredience: 1 čajová lžička sušených listů ostružin, 1 lžička zeleného čaje. Zalijte sklenicí horké vody a nechte zakryté 10 minut louhovat, pak nápoj sceďte. Tento čaj se doporučuje pít před hlavním jídlem (oběd, večeře).

Ibišek se skořicí

Ibiškový čaj se skořicí podporuje hubnutí, zamezuje zadržování vody v těle, zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuků. Na jeho přípravu budete potřebovat: 1 polévkovou lžíci sušeného ibišku, 1 polévkovou lžíci sušených listů přesličky a jednu tyčinku skořice.

Do litru vroucí vody přidejte uvedené ingredience a nechte přikryté louhovat 10 minut. Pak sceďte a můžete si dát vynikající šálek čaje. Tento čaj by se měl vypít 3 až 4krát denně, půl hodiny před hlavním jídlem.

Máta s citronem

Mátový čaj s citronem zvyšuje pocit sytosti a usnadňuje spalování tuků, protože zvyšuje rychlost metabolismu. Kromě toho snižuje otok a objem těla, protože jde o diuretikum, které brání zadržování tekutin v těle. Mátu můžete použít sušenou nebo čerstvou, pokud si jí pěstujete. Příprava je snadná.

Stačí hrst máty zalít vřelou vodou (cca půl litru vody) a nechat louhovat v přikryté nádobě 10 minut, pak přidat šťávu z půlky citronu. Popíjet můžete jako osvěžující nápoj během dne. Máta podporuje trávení, takže je čaj výtečný i půl hodiny po obědě.

Obrázky: tuasaude