Oregano není jen přísadou do jídla. Připravte si z něj čaj, který léčí řadu nemocí

Oregano je známá přísada do jídel. Stejně tak je možné z něho připravit, jak chutný, tak hlavně velmi zdravý čaj. Co vše dokáže? Na to se podíváme společně. Najednou zjistíte, že toto zajímavé koření je unikátní nejenom pro svou vůni a chuť, ale i proto, co vše obsahuje a co vše dokáže.

Co vše oregano umí?

Než se podíváme na návod na přípravu čaje, tak se podíváme na to, co všechno takové oregano vlastně umí. A je toho skutečně více než dost. Musíme říci, že má antialergické, antiseptické, stejně jako protizánětlivé a antioxidační účinky. Stejně tak je oregano skvělou volbou na potlačení různých alergických projevů, stejně jako je dobrým pomocníkem při kašli. Pokud jím trpíte dlouhodobě, je tento čaj také jasnou volbou.

Tímto ale výčet pozitiv rozhodně nekončí. obyčejné oregano má také antidiabetický, katarální, vermifuční či estrogenní. Dá se tak říci, že lidskému tělu dokáže prospět v mnoha oblastech a skvěle pomůže vyřešit řadu problémů.

Jak si čaj z oregana připravit?

Není to nic složitého. Na jeden litr vody budete potřebovat 3 větvičky oregana. Doporučujeme používat to čerstvé, které má oproti sušenému podstatně více prospěšných látek. Dále budete potřebovat také jeden celý citron. Na dochucení čaje lze použít i trochu medu, který však není nezbytný. Záleží jenom na vaší chuti.

Postup je velmi snadný. Stačí vodu přivézt k varu a když daného bodu dosáhne, vypnete sporák, do vody hodíte oregano a necháte louhovat a chladnout. Potom větvičky oregana vyjmete, přidáte šťávu z jednoho citronu a eventuálně také med. A máte hotovo. Tento čaj následně pijte každý den, nejlépe před jídlem. Optimálním množstvím tohoto čaje jsou zhruba 3 šálky denně. Ty zajistí, že nejenom eliminujete kašel, kterým můžete trpět, ale také bude stoprocentně zajištěno i to, že výrazně prospějete svému zdraví.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]