7letá dívka dostala životní dárek k narozeninám, když náhodou objevila 2,95karátový zlatohnědý diamant

Unikátní objev ve zdejší oblasti
Fotografie: Unsplash

Dívka objevila diamant při oslavě svých sedmých narozenin ve státním parku Crater of Diamonds v Murfreesboro v Arkansasu. Lepší dárek si rozhodně nemohla přát.

Dívka byla na návštěvě parku se svým otcem a babičkou, aby oslavila své narozeniny. Tyto konkrétní ale nebyly tak úplně obvyklé, jelikož po cestě objevila drahokam o velikosti zeleného hrášku. Procházela se totiž podél severovýchodní strany oblasti, která bývá právě pro tyto úkazy prohledávána. Představitelé parku později potvrdili, že Brown skutečně objevila diamant.

Nejvýznamnější objev na tomto území

Diamant malé dívky měl ve skutečnosti zlatohnědou barvu a jiskřivý lesk. „Jednalo se o kompletní krystal, bez lomených faset a malou štěrbinou na jedné straně, která byla vytvořena při formování diamantu,“ uvedl Waymon Cox, asistent správy parku. Dle něj šlo o skutečný úkaz, protože už měl přece jenom něco za sebou, ale tak dokonalý diamant tedy ještě nenašel.

Oblíbená oblast pro honbu za poklady

Brown ovšem nebyla jediná, kdo v této oblasti narazil na diamanty. Šlo to vyvodit i ze zkušeností Waymona, ale v tomto případě se jednalo o skutečný unikát. Když se ale nález malé dívky vynechá, tak na tomto místě najde takřka pokaždé někdo kus nějakého diamantového úlomku. Doposud zde bylo nalezeno přes 75 000 diamantů od doby, kdy honba za těmito poklady začínala být ve zdejším prostředí trendy.

Žena si v bazaru nakoupila drobnosti. Brzy však zjistila, že díky jednomu předmětu doslova vyhrála jackpot

Nevyskytují se zde jen diamanty

Toto pole o rozloze 37 akrů, kde mohou návštěvníci hledat poklady, je podle správce parku erodovaný povrch sopečného kráteru. Kromě diamantů se zde v důsledku jedinečné geologie naleziště vyskytují i další vzácné drahokamy. Hovoří se především o ametystech a vzácných granátech, ale významných nerostů je na tomto území daleko více.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]