Žili ve vlastních výkalech a moči: Hrdinští policisté se postarali o záchranu 93 psů z pekla na zemi

Fotografie: Mahdikarimi70 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Americká komunita se nedávno konečně ozvala ohledně případu týrání zvířat. Jejich společné úsilí vedlo k záchraně stovek psů, kteří byli drženi v licencovaném, ale otřesném útulku.

Inkriminovaná chovatelská organizace pro psy je známá jako „Paris Puppies Parade“ a nachází se v Iowě. Jejich webová stránka tvrdí, že se samozřejmě jedná o licencovaný útulek, který je vykreslený v tom nejlepším světle. Údajně se má jednat o ideální místo, kam umístit opuštěné nebo nechtěné psy. To, co se tam však stalo nedávno, vykreslilo o organizaci zcela jiný obrázek.

Do útulku se dostavila policie

Uvnitř tohoto místa byli psi po většinu svého života zavřeni v malých klecích, nuceni se neustále množit, aniž by se dbalo na jejich blaho. Pro mnohá zvířata už toho bylo až příliš a kolikrát se natolik fyzicky vyčerpala, že měla trvalé následky, nebo dokonce i zahynula. Na tyto strašné podmínky se naštěstí přišlo koncem září, kdy útulek nahlásila organizace Animal Rescue League (ARL) z Iowy díky tipu od místní policie. Když se strážníci dostali na místo, byli v naprostém šoku.

Strastiplné podmínky pro zvířata

Z útulku vycházel nesnesitelný zápach a strážníci viděli podmínky, ve kterých psi žijí. Spatřili zvířata, která v klecích běžně žila ve svých výkalech nebo moči, včetně některých těhotných fen a novorozených štěňat. Spousta z nich byla špinavá a měla podváhu, která u pár z nich byla kritická. Policistům bylo jasné, že s těmito zvířaty musí ihned něco udělat. Obrátili se na několik organizací se snahou situaci zlepšit. Samotné téma je na našem webu dost oblíbené, a proto si můžete přečíst další článek pro pejskaře.

Vrátí se k důstojnému životu

Provozovatelé neváhali přemístit psy do čistých klecí a umožnili jim tak první krok k lepšímu životu. Zásadním momentem bylo provedení důkladných lékařských vyšetření těchto zvířat. Provedl je opět lékařský tým ARL, o němž se zmiňuje také BBC. Majitel chovatelské stanice nakonec souhlasil s odebráním 93 psů, další zůstali na místě. Zmíněný majitel se ovšem musel zavázat spolupracovat s úřady na zlepšení podmínek zbývajících zvířat. Byla také zahájena kampaň pro pomoc štěňatům před adopcí. To představuje zásadní krok k zajištění toho, aby tito psi mohli po letech utrpení a zanedbávání konečně vést důstojný a šťastný život.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]