Nejnovější informace o přítomnosti mimozemšťanů: Muž prolomil ticho i přes právní rizika

Fotografie: George Stock / Public domain

Americká vláda po desetiletí provozovala program, v němž Pentagon shromažďoval informace a pokoušel se rekonstruovat havarovaná UFO. S tímto výrokem přišel na slyšení David Grusch.

David Grusch vedl do roku 2023 analýzu nevysvětlitelných anomálních jevů (UPA) na americkém ministerstvu obrany. Na nedávném slyšení se rozhodl promluvit o tom, že v rámci Pentagonu byla nalezena „nelidská stvoření“. Ačkoli na slyšení nebyli žádní malí zelení mužíci, Grusch řekl, že Spojené státy získaly různé druhy mimozemských stvoření i jejich technologie.

Přišel, aby odhalil pravdu

Slyšení bylo vyvoláno tvrzením Grusche, že vláda tajně ukrývá mimozemskou vesmírnou loď. Měsíc poté, v letošním červenci, tento bývalý zpravodajský důstojník některá z těchto tvrzení, i když ne všechna, pod přísahou zopakoval. Slyšení vyvolala velký zájem po celém světě a vznikla také spousta spekulací a tvrzení, že USA skrývají důkazy o mimozemském životě a technologiích. To samozřejmě vzbudilo v očích veřejnosti skeptické úvahy vůči americké vládě.

Ukrývají Američané důkazy o mimozemšťanech?

Grusch řekl, že byl pověřen vládní prací, aby prošetřil, co armáda a další agentury věděly o mimozemšťanech a mimozemských plavidlech. Tvrdil však, že nemá povolen přístup k tajným vládním programům UFO. Navíc si byl vědom rizika, jež s sebou před Kongres nesl. „Názory, které jsem pronesl na červnovém slyšení, mi ublížily profesně i osobně, proto už nemám co ztratit,“ řekl Grusch. Také ho tížilo pomyšlení na všechny lidi, již trpěli pod nátlakem Pentagonu, aby zakryli informace o UFO.

„Mimozemšťané jsou na Zemi již dlouho“: Uznávaný profesor Stanfordské univerzity prolomil mlčenlivost o UFO

Přinesou tyto výroky skutečné důkazy?

Dle Grusche si byla americká vláda vědoma „nelidské“ aktivity již od 30. let 20. století. Někdy byl ale Grusch pod přísahou méně otevřený než v rozhovorech pro média. To vzbudilo další kontroverze, jelikož všem přijde, že slovíčkaří velmi opatrně a často se opakuje. Věří však, že jeho činy nakonec povedou k pozitivnímu výsledku zvýšené transparentnosti. Minimálně tedy nasadil všem vědcům i prostým občanům brouka do hlavy.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]