Obyčejný citron v sobě skrývá neobyčejnou sílu

Fotografie: Pixabay

Citron je známým citrusovým ovocem, které je typické svou kyselou chutí a také poměrně zajímavým obsahem vitamínu C. Řada lidí zná jenom pár využití citronu, což je škoda. Podívejte se s námi na několik dalších a budete překvapeni, jak všestranným ovocem je. Jak pokud jde o dochucení vašich jídel, tak pokud jde o možnost prospět vašemu zdraví.

Nakopne vaše tělo

Citron je vhodné dát si hned ráno. Je ideální použít šťávu, kterou rozmícháte ve vodě a tuto tekutinu vypijete. V tu chvíli nastartujete svůj metabolismus, spustíte detoxikační procesy a své tělo nakopnete. Je to vhodná cesta jak podpořit hubnutí, ale i pravidelnou očistu vašeho organismu.

Dochutí mnoho jídel

Samotný citron může být i skvělým přírodním dochucovadlem. Dobře se hodí třeba na zeleninové saláty, je skvělý také na ryby a mořské plody, stejně jako se bez něho neobejde žádný řízek. Pokud navíc vaříte exotickou kuchyni, určitě bude v ingrediencích jak šťáva, tak i kůra. Ani té se nebojte.

Dodá zajímavou kyselost

Citronová šťáva se může hodit na celou řadu dresinků, dipů a domácích majonéz. Použití je velmi jednoduché. Stačí vždy jenom pár kapek. Často jako náhrada octa. Zkuste třeba dip ze zakysané smetany, z avokáda, domácí tatarskou omáčku, nebo lehký jogurtový dresing. Do všeho přidejte citron a uvidíte, jak se chuť výrazně zlepší.

Podpoří vaše zdraví

Citron je velmi dobrým pomocníkem při posilování imunity. A to díky obsahu vitamínu C. Známá je proto i poměrně zajímavá medicína. Ta je založena na smíchání kurkumy a citronové šťávy v poměru 1:1. Kdo si dá jednu lžičku denně, tomu se nemoci budou vyhýbat.

Zlepší trávení

Citron je i dobrým pomocníkem při trávení. Pokaždé, když je to potřeba, zkuste jednoduchý nápoj. Buď kvalitní čaj kam citronovou šťávu přidáte, nebo citronovou limonádu, která se hodí hlavně na léto. Oba dva nápoje nejenom chutnají, ale také zlepší činnost vašich střev.

Fotografie: Pixabay, Freepik