Zlepšete své astma díky těmto účinným metodám. Pacienti potvrzují velkou úlevu

Fotografie: Freepik

Jedním z chronických respiračních onemocnění je astma. Je to stav, který může mít významný dopad na kvalitu života. 

Jeho první projevy se obvykle vyskytují už v dětství a mohou vést k záchvatům charakterizovaným dušností, nebo dalšími potížemi s dýcháním. Z tohoto důvodu je nutné vyvarovat se známým spouštěčům astmatu. Kromě toho můžete využít tyto přírodní metody, které vám od astmatu rychle uleví.

Astma postihuje na celém světě miliony lidí. Toto onemocnění nelze zcela vyléčit, ale je možné jej zásadně zmírnit – a to nejen vhodnou léčbou, ale také režimovými opatřeními. Tyto doplňkové terapie vám mohou pomoci zvládat tento chronický plicní stav lépe.

Fotografie: Freepik

Med

Med, který se obvykle používá ke zmírnění kašle a boji proti bolestem v krku, je velmi užitečný také pro lidi s astmatem. V kombinaci s dalšími přísadami je možné i díky medu dosáhnout velmi dobrého zlepšení. Med zejména pomáhá tlumit kašel a ulevuje od bolesti.

Česnek

Je dobře známý pro své terapeutické vlastnosti. Má protizánětlivé účinky, které jsou schopné zmírnit příznaky astmatu. Především ulevuje od kašle a mírní příznaky bolestivých zánětů na plících.

Zázvor

Vědci věří, že výtažky ze zázvoru zlepšují příznaky astmatu. Jeho protizánětlivé vlastnosti umožňují uvolnit dýchací cesty a zabraňují usazování hlenu na plících. Právě ten přitom astmatikům může velmi nepříjemně komplikovat život.

Fotografie: Freepik

Omega-3

Podle výsledků studie prováděné na dětech lze astma vyvolané znečištěním v budovách snížit stravou bohatou na omega-3. Naopak příliš vysoký příjem omega-6 může tento chronický stav ještě zhoršit. Omega-3 se nacházejí v některých rybách, jako jsou sledě a losos, dále v řepkovém oleji nebo ořechách.

Vhodně zvolená strava

Při astmatu se doporučuje udělat několik obecných změn ve stravě. Je vhodné upřednostňovat ovoce a zeleninu bohatou na antioxidanty, jako je vitamin C a beta-karoten. Zdravá strava plná vitamínů má pozitivní vliv na imunitní systém a pomáhá tělu lépe se vypořádat i s chronickými chorobami.

Buteykova metoda

Jedná se o metodu, kterou vyvinul ukrajinský lékař stejného jména v padesátých letech minulého století. Podle něj se dá úlevy od astmatu dosáhnout díky dechovým cvičením. Je nutné osvojit si základy hlubokého dýchání do břicha, které tolik nedráždí dýchací cesty, a proto významně ulevuje od kašle.

Fotografie: Freepik

Jóga

Kromě všech výhod, která má jóga pro naše tělo, může toto cvičení také přinést určitou úlevu lidem s astmatem. Cvičení jógy má velký přínos na úrovni dýchání, zejména tím, že pomáhá lépe zvládat krize a reagovat beze stresu. Techniky dýchání pak podporují správné návyky, které předchází dráždivému kašli.

Akupunktura

Tato metoda má jisté zastánce, ale rozhodně nenahrazuje základní léčbu. Zatím totiž neexistují vědecké důkazy, které by mohly potvrdit její účinnost. Pokud ale nic jiného nepomáhá, není důvod proč jí nedat šanci.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]