Manželka s dětmi byla na dovolené a muž mezitím zrekonstruoval půdu k nepoznání

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Někteří lidé jsou neuvěřitelně houževnatí a cílevědomí. To dokazuje i tato neuvěřitelná proměna podkroví, kterou své rodině připravil jistý šikovný kutil jako překvapení. Využil období, které děti a manželka trávili na dovolené mimo dům. Výsledek je naprosto ohromující. Během několika dní se místnost proměnila k nepoznání.

Hned jak rodina muže odjela na dovolenou, pustil se do náročné proměny interiéru v podkroví. Pozitivní zprávou bylo to, že nemusel složitě nakupovat materiál. Ten si obstaral důmyslně již předem.

V první fázi bylo nutné udělat izolaci stropu i podlahy. Protože byla některá místa hůře dostupná, musel si činorodý kutil obstarat pomocníka navíc, a tak si najal jednoho řemeslníka, s kterým se mu pracovalo mnohem efektivněji. Po položení izolačního materiálu následovala instalace sádrokartonových desek na strop.

Výstavba krbových kamen

Když měli oba muži hotový základní povrch stropu a podlahy, pustili se do štukování zdí. Tato fáze byla nejméně náročná, avšak dosti zdlouhavá, proto se majitel domu s řemeslníkem střídal na směny.

Proces štukování trval celé tři dny. Práce ale zdaleka neubývala. Bylo potřeba ošetřit a nabarvit i dřevěné trámy podpírající střechu. Muž zvolil pro tyto účely černý odstín.

V další fázi bylo potřeba postavit i krbová kamna, na což by majitel domu zdaleka nestačil. Proto si najal třetí osobu. Řemeslník vystavil krb naproti oknům z kamenů. Aby stěny nepůsobily příliš fádně, nanesl na ně muž oranžovou barvu, která vzápětí interiér velmi oživila.

Příjemně vyhlíží i zeď postavená z kamenných obkladů s oranžovým nádechem. Vše perfektně ladí. Černé trámy se k oranžovému odstínu skvěle hodí. V závěrečné fázi majitel položil na podlahu i krytinu a koberec. Z podkroví tak pro rodinu vytvořil kouzelné relaxační místo.

Fotografie: Mediainfo