Staré palety neposloužily na nábytek, ale na výrobu dokonalé podlahy

Staré palety se nehodí jenom na nábytek. Dá se z nich vyrobit i originální a kvalitní podlaha. A to vše za pár korun. Pokud jste vždy toužili po dřevěné podlaze, ale přišla vám drahá, tento postup vám ukáže, že i s nedostatkem financí ji můžete mít. Tak jako rodina, která 1,5 roku hledala staré nepotřebné palety, které postupně upravovala. Až si konečně mohli zrealizovat podlahu, kterou chtěli.

Základem jsou obyčejné staré palety

Základem podlahy jsou skutečně obyčejné staré palety. U nich bylo třeba nejprve rozebrání. A to tak,. Že se vyndaly všechny hřebíky a palety se rozebraly na jednotlivá prkna, ze kterých nová podlaha následně vznikala.

Vzhledem k celkovému množství palet to byla poměrně náročná a zdlouhavá práce, což potvrzuje také množství hřebíků, které v paletách bylo. Ty však v prknech z pochopitelných důvodů zůstat nemohly.

Dřevo bylo třeba opracovat

Když byly staré palety rozebrány na jednotlivá prkna, bylo možné pustit se do jejich úpravy. Základem bylo samozřejmě broušení každého prkna, aby mohlo dojít k jeho použití na podlahu. Ručně by toto možné nebylo a tak se prkna pochopitelně začala brousit strojně.

Úprava dřeva tímto způsobem byla nezbytná také z toho důvodu, aby dřevo slušně vypadalo. Pokud by se neupravilo, podepsalo by se to na vzhledu podlahy, který by rozhodně nebyl tak dokonalý a tak zajímavý, jako je tomu teď.

Začalo se s úpravou podlahy

Když bylo vše připraveno, mohlo se začít s realizací. Jako první bylo nutné stávající podlahu upravit. Tedy vyrovnat a umístit na ní OSB desky, které samozřejmě sloužily jako základ, na který přijdou už samotná prkna.

Pokládka mohla začít

Když bylo vše připraveno, mohlo se začít s klasickou pokládkou podlahy. Zde už nehrálo roli, že byly použity staré palety, jelikož tento proces se nijak neliší od toho, jako když jsou v obchodě pořízena zcela nová prkna na podlahu.

Do procesu pokládky byla zapojena celá rodina. Tedy i jejich malý syn, který nejenom při úpravě palet pomáhal vyndávat hřebíky, ale pomáhal i při její pokládce. A ve volné chvíli si hrál se zbytky dřeva.

Výsledek je dokonalý

Když bylo vše hotovo a podlaha byla položena v celé místnosti, mohlo se opravdu říci, že tato podlaha je dokonalá. Na první pohled by nikoho nenapadlo, že je ze starých palet.

Díky tomu, že byla jednotlivé prkna jiná, jak pokud šlo o jejich strukturu, tak i jejich barevný odstín bylo dosaženo velmi zajímavého designu, který rozhodně nijak nesplývá.

Kromě vzhledu nelze zapomínat na to, že podlaha je z reálného a kvalitního dřeva, což se také pozitivně podepisuje na její životnosti a také na její celkové odolnosti.

Fotografie: Imgur

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]