Koupila si bundu ze sekáče. V kapse objevila malý zápisník se svěřením z roku 1971

Fotografie: Timken Bearing / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V dnešní době stále více lidí objevuje výhody nákupu oblečení z druhé ruky. Tento fenomén nám umožňuje nejen vytvořit si jedinečný styl, ale také přispívá k ochraně životního prostředí.

Nákupy v second handech nebo prostřednictvím online platforem, které byly kdysi spojovány především se zastaralým nebo poškozeným oblečením, se nyní staly trendem. A to takovým, co přitahuje jak módní nadšence, tak spotřebitele, kteří dbají na životní prostředí. Tyto metody totiž začaly jednoznačně převládat nad stereotypními formami nákupu.

Zapomenuté věci v koupeném oblečení

Nákup použitého oblečení ale není jen otázkou estetiky a udržitelného životního stylu. Někdy se v některých šatech může skrývat tajemství jejich předchozího majitele. Je to jako objevování skrytých pokladů. Když totiž třeba prohledáte kapsy, můžete najít různá překvapení. Obvykle se jedná o drobné suvenýry, zapomenuté poznámky nebo vyprané ubrousky či kapesníky.

Koupené oblečení v sobě vždy skrývá nějakou historii

Všeobecně se ale každý může vydat na cestu do minulosti bývalého majitele. Každá z těchto maličkostí je svědectvím o historii a lidských zkušenostech. Jedna žena to zažila na vlastní kůži. Konkrétně se jednalo o Mayu Sommer, známou na sociálních sítích také jako @thinklessaboutmen. Sdílí na svém profilu mimořádné poklady, které objevuje v sekáčích. Jeden z jejích nejnovějších nálezů se však nečekaně stal virálním po celém webu.

V sekáči si koupila luxusní kabelku z druhé ruky. Doma v ní našla schovaných 7 000 Kč a přiložený dopis od paní Marty

@thinklessaboutmen This might be the most special artifact I’ve ever thrifted. #1970s #1960s #timecapsule #vintage #heartbreak ♬ A Day in My Life – Soft boy

Překvapení ve vysněné kožené bundě

Maya si v sekáči koupila svou vysněnou koženou bundu. Když si ji doma zkoušela, vycítila, že se něco skrývá v jedné z kapes. Nahlédla dovnitř a objevila malý zápisník (deník) plný poznámek. Už je to týden a Dianne mi nezavolala ani nenapsala,“ zněl úryvek z příspěvku z roku 1971. Dianne a já jsme se dnes ráno milovali. Poté jsem ji vzal na snídani a pak do práce. Netušil jsem, že to bylo naposledy, co jsme se viděli,“ stálo v dalším příspěvku. Dojatá TikTokerka prohlásila, že se v této bundě cítila, jako kdyby jí někdo zlomil srdce. To ale není vše, co v kapsách bylo. Nalezla tam i lahvičku od whisky a tři mince.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]