Toulavý pes upozornil na zvláštní pytel s odpadky. Po jeho otevření nastalo plno zvratů

Fotografie: Tiia Monto / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Libanon byl šokován a pobouřen příběhem miminka, které bylo odhozeno v černém plastovém pytli na odpadky a náhodně zachráněno toulavým psem.

Toulavý pes v Libanonu se proměnil v hrdinu poté, co odnesl opuštěné dítě do bezpečí. Malá holčička byla údajně ponechána před vládní budovou v pytli na odpadky. Pes nesl pytel na odpadky v tlamě a dítě bylo nakonec zachráněno, když kolemjdoucí uslyšel její pláč zevnitř balíčku. Nejdříve si myslel, že pes má zlé úmysly, ale rychle pochopil, že tomu tak není a pokouší se maličkou zachránit.

První příspěvek o tomto tématu probudil virální diskuzi

Muž rychle dítě odvezl do islámské nemocnice, kde lékaři ošetřili holčičce modřiny na obličeji a těle. Netrvalo to dlouho a sociální média na zprávu zareagovala a mnozí odsoudili akt opuštění dítěte. Uživatel Twitteru, který se pohybuje v místním okolí, sdílel obrázek dítěte s popiskem: „Toto dítě, které bylo dnes nalezeno vyhozené, bylo zachráněno psem. Doufám, že bude rychle adoptováno nějakou rodinou“, stojí v části jeho tweetu po překladu z arabštiny.

Uživatelé Twitteru si přišli na své

Na příspěvek reagovalo mnoho lidí. Většina sdílela své názory v arabštině. Když byly přeloženy, většina odpovědí se týkala přání bezpečnosti dítěte a chvály pro psa. Někteří také odsoudili lidi, kteří opustili dítě. „Zločinci postrádají cit a lidskost. Přál bych si ji adoptovat“, napsal uživatel Twitteru. Podobných názorů bylo však daleko více.

Sociální problémy Libanonu v nedávné době

Případ všeobecně šokoval celou zemi a mnoho lidí se nabídlo, že dítě adoptují. V posledních týdnech však v Libanonu vyšlo najevo několik případů zneužívání dětí. V nedávné době byl např. zatčen pracovník školky. Celé zařízení bylo trvale uzavřeno poté, co videa ukazovala, jak zneužívá kojence, což komunitu Libanonu i celého světa skutečně pobouřilo.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]