Každou pračku lze změnit na sušičku! Stačí zmáčknout toto tlačítko, o kterém většina lidí neví

Fotografie: Pexels

Sušení prádla pomocí pračky se může zdát jako šílený nápad, ale je to skutečně možné. Stačí na vašem spotřebiči nastavit ten správný program.

Ne v každé domácnosti se nachází sušička na prádlo a ne každý má tu možnost vyjít ven na zahradu a rozvěsit prádlo na sluníčku, aby rychleji uschnulo. Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Existuje totiž možnost, že vaše prádlo můžete sušit přímo v pračce. Zní to bláznivě, ale je to skutečně tak.

Musíte se zbavit co největšího množství vody

Cílem sušení prádla v pračce je, abyste se zbavili co největšího množství vody. Než abyste tedy v bytě čekali věky, než vám uschne prádlo na sušáku, nechte jej v pračce a přepněte spotřebič na další odstřeďování. Tím pádem z prádla odstraníte co nejvíce přebytečné vody, jak radí server IrishMirror.

Krok za krokem, jak sušit prádlo v pračce

Před vložením oblečení do pračky si vždy přečtěte štítek pro péči o tkaniny, abyste zjistili, zdali je vůbec možné prádlo prát v pračce a jaké omezení ohledně sušení daný kus má. Při nastavování spotřebiče zvolte také cyklus odstřeďování, který na konci vytáhne vlhkost z vašeho mokrého prádla. Různé programy zahrnují různé cykly odstřeďování. Například jemné prádlo potřebuje cyklus odstřeďování s nízkou rychlostí, aby nedošlo k jeho zničení, jak radí web Cleanipedia.

Díky této přírodní fintě na bělení prádla ušetříte spoustu peněz. Vše potřebné najdete v kuchyni

nastavení pračky
Fotografie: Freepik

Cyklus odstřeďování můžete zvolit i samostatně, pokud je vaše prádlo již mokré a potřebujete jej rychle usušit. Tím zcela vynecháte prací část a vaše oblečení se tak rychleji vysuší. Jakmile program skončí, vyjměte oblečení z bubnu a rozvěste, aby ještě mohlo doschnout. O rychlém sušení prádla, nemáte-li k dispozici sušičku, jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*