Měkké a voňavé ručníky díky jednoduchému postupu pro jejich praní

Po příjemné relaxační koupeli každého jistě potěší dotyk jemné textilie, kterou jsou měkké a voňavé ručníky. Mnohé domácnosti však bojují s tím, že osušky po zakoupení rychle ztratí svůj vzhled a jemnost. Někdy mají dokonce tendence ve svých vláknech zadržovat nepříjemný zápach. My vám poradíme, jak se tomuto vyhnout a jakým způsobem své ručníky oživíte na takovou úroveň, že budou vypadat jako nové.

Jakým způsobem a jak často prát své ručníky?

Ručníky byste měli prát nejdéle po dvou týdnech. Zvyklosti se ale v různých domácnostech samozřejmě liší. Někdo je zvyklý naopak prát osušky častěji. Důležité je, aby ručníky řádně vyschnuly a nezadržovala se v nich vlhkost, která může být příčinou nepříjemného zápachu.

Dalším důležitým bodem je to, aby byl ručník zodpovědně vymáchán v čisté vodě a nezůstávaly v jeho vláknech částice pracího prášku, který může dráždit lidskou pokožku a způsobovat alergické reakce. S výkonnými pračkami a sušičkami byste ale s tímto neměli mít problém.

Jak ručníky při praní dezinfikovat?

Přidejte do zásobníku pračky během praní osušek ocet a jedlou sodu. Jedlá soda přirozené bělí, neutralizuje pachy a dezinfikuje. Ocet zase ochrání vlákna ručníku a bude tak jemnější. Jestli se však bojíte nepříjemného zápachu z octa, vyřešíte jej snadno důkladným promáchnutím v čisté vodě a sušením na čerstvém vzduchu. Do praní jedné várky prádla budete potřebovat zhruba 250 mililitrů octa a 50 gramů jedlé sody.

Ocet do zásobníku u pračky vlijte v momentu, kdy bude pračka napuštěná horkou vodou. Až bude prádlo po ždímacím cyklu, pračku zastavte a přisypte jedlou sodu. Ručníky je nejlepší sušit venku na slunci. Pokud ale nemáte možnost je pověsit ven na šňůru, je možné je dát na sušák, nebo umístit do sušičky.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]