Upřímnost dělá zázraky. Chlapec splnil svému dědečkovi jedno velké přání, čímž ho dohnal k slzám

Fotografie: Freepik

Teprve dvanáctiletý chlapec splnil svému dědečkovi celoživotní sen, když mu dohodl zážitkový let v druhoválečném letounu, který dědeček jako dítě pozoroval na nebi.

Děti obvykle vnímají své prarodiče trochu jinou optikou, než vnímají své rodiče, ačkoliv vztah prarodičů a dětí je stejně unikátní jako vztah rodičů a dětí. Většinou prarodiče svá vnoučata rozmazlují, nebo jim vyprávějí historky z mládí. Jednu takovou historku slyšel i dvanáctiletý chlapec od svého dědečka. Ten mu vyprávěl o svém snu, který má již od útlého mládí. Když pak v důsledku pandemie dědeček ztratil vůli k životu, vnuk mu pomohl sen splnit, čímž mu vrátil chuď do života.

Fotografie: Freepik

Rok plný těžkostí

Dědeček malého Harrisona má za sebou velmi náročné období. Chvíli před vypuknutím pandemie byla jeho manželka přijata do pečovatelského domu v důsledku pokročilého stádia Alzheimerovy choroby.

Měl ji velmi rád a snažil se ji navštěvovat, jak jen to bylo možné. Ovšem záhy po začátku pandemie pečovatelský dům návštěvy zakázal a dědeček začal chřadnout. Jeho stav se během dlouhého trvání pandemie natolik zhoršil, že naprosto ztratil vůli k životu.

Fotografie: Pixabay

Harrison se se stavem svého dědečka nechtěl smířit. Vzpomněl si, že mu dědeček vyprávěl, jak jako malý kluk pozoroval na obloze letadla. Harrisonův pradědeček sloužil v královském letectvu, a proto často nebyl doma. Harrisonův dědeček tak trávil dlouhé hodiny pozorováním oblohy.

Pokaždé, když viděl válečná letadla, věděl, že jedno z nich může pilotovat jeho otec. Letadla pozoroval tak dlouho, až jim naprosto propadl. Nejvíce ho fascinoval Supermarine Spitfire, výkonný druhoválečný letoun, který toužil pilotovat.

Dopis na všechna letiště

Chlapec proto napsal dopis na všechna soukromá letiště v zemi, v němž vyprávěl, jak jsou si s jeho dědečkem blízcí a jak se starý muž trápí. V dopise také psal o životním snu svého dědečka a prosil všechna letiště, aby mu pomohla tento sen splnit a dovolila muži, který měl brzy oslavit 80té narozeniny, aby si mohl alespoň sednout do kokpitu Spitfiru. Jako zázrakem se mu z jednoho letiště ozvali zpět a pozvali ho společně s jeho dědečkem na vyhlídkový let.

Fotografie: Freepik

Několik dalších měsíců strávil Harrison pečlivým šetřením každé koruny, aby mohl dědečkovi sen zaplatit. Pak přišel den D a Harrison vzal dědečka na letiště. Tam dědečka posadili do vysněného letounu a vzlétli s ním k nebi. Byl to neuvěřitelný zážitek, který se stal ještě neuvěřitelnějším, když pilot předal dědečkovi řízení a on mohl, stejně jako jeho otec, pilotovat tento úžasný stroj. Tento zážitek vrátil dědečkovi chuť do života, a to bylo přesně to, co pro něj jeho vnuk chtěl.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]