Vzala si do parády zrezivělý autobus z 60. let. Zlatýma ručičkama ho přeměnila v bydlení

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zdání může klamat, ovšem ne v tomto případě. Žena si pořídila starý autobus, ze kterého si vytvořila domov. Zvenku skutečně malý, ale vevnitř prostorný.

Jessica Lipskin vyrůstala na Manhattanu na pár metrech čtverečních. Když si jako dospělá našla vlastní bydlení, bylo pravdu velké a prostorné. Tehdy měla skvělou práci a spoustu času. Po nějaké době se jí ovšem začaly vracet vzpomínky a ona toužila po starých podmínkách. Chtěla bydlet v něčem malém a útulném. Navíc ji její práce nebavila. Dala výpověď a následně se snažila najít bydlení dle vlastních představ. Byty se jí nelíbily žádné, dokud neuviděla na internetu starý autobus ze 60. let.

Má vše, co potřebuje

Ačkoliv byl rezavý a starý, ona se do něj zamilovala. Uvnitř totiž bylo tak akorát prostoru pro ni. Přesně tak, jak si to vždy představovala. Během pár měsíců proměnila starý autobus v dokonalý domov na kolečkách. Je v něm kuchyně, sprchový kout, velká postel s krásným výhledem a úložný prostor. Jessica v něm má vše, co k životu potřebuje. Všechny části bydlení jsou plně funkční, lednice je i s mrazákem, sporák je na elektřinu a plně funkční. Navíc má i sušičku na prádlo a klimatizaci. Má být na co pyšná, protože k rekonstrukci potřebovala jen minimální finance.

Jak se rodině se 4 potomky povedlo zrenovovat starý autobus? Buďte ujištěni, že řešení ložnice vás naprosto dostane

Je to pro ni absolutní luxus, cítí se jako pták. Volný pták na obloze, kterému je vše jedno, chce se denně pouze najíst a někde uhnízdit. Nikdy se necítila příjemněji. Autobus se jí moc povedl a ona si je toho moc dobře vědoma. Dokonce si i našla novou práci. Její výhodou je, že ji může dělat na cestách, tudíž nemusí „tvrdnout“ několik hodin denně v kanceláři. Stačí jí k tomu pouhý počítač. Je vděčná všem lidem, kteří v ni věřili a dodávali jí odvahu, převážně své rodině a blízkým přátelům. Doufá, že jim to jednou v budoucnu oplatí.

Je šťastná

Díky mobilitě celého domu má možnost se každý den budit na úplně jiném místě. Toho hojně využívá. Ráda si dopřává ranní kávu se snídaní s výhledem na přírodu. Naopak při večeři si užívá noční výhled na město. Stále jí to připadá kouzelné, je ráda za malý prostor. Jak sama žertuje: „Když nemáte moc prostoru, tak se vám v něm jen těžko něco ztratí.“ Bydlení vypadá famózně, chce v autobuse žít tak dlouho, jak jen to bude možné. Každou noc usíná s představou dokonalé přírody před očima.

Zdroj: Apartmenttherapy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]