Jak se rodině se 4 potomky povedlo zrenovovat starý autobus? Buďte ujištěni, že řešení ložnice vás naprosto dostane

Fotografie: Harold / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jednou z nejpodstatnějších věcí pro duševní je rovnováha běžného života. Tedy přítomnost práce, školy, volnočasových aktivit a času pro sebe.

A pokud potřebujete opravdu vyčistit hlavu, může být dobrým nápadem i renovace starého autobusu. Právě pro tento tah se rozhodla rodina Earleových. Na svých webových stránkách pak uvedli, že se rozhodli tímto prostředkem vyrazit hned na půlroční cestu. Prodali dům a zrenovovali starý autobus, který už se prakticky rozpadal. Za pouhé dva týdny mu ale dodali opět lesk a život. Následně vyrazili a ujeli 8 000 kilometrů. Odkud a kam?

Autobus, ve kterém je celý domov

Jejich pouť po amerických silnicích mířila z Floridy až na Aljašku. Dá se však ve zcela obyčejném autobusu najít místo pro celou rodinu včetně 4 dětí? Podle fotek to není takový problém, jen musíte nad rozložením trochu přemýšlet.

předělaný autobus, interiér

Jakmile ovšem vstoupíte dovnitř, dýchne na vás krásně útulná atmosféra a bílá, která prostor opticky zvětšuje. Tmavé barvy sedáků obýváku krásně kontrastují. Dokonce to vypadá že se sedačky vznáší ve vzduchu.

interiér autobusu, pohovky

V „obývacím“ pokoji tráví rodina společný čas včetně jídel. Jakmile se vydáte autobusem jen trochu dál, všimnete si mnoha funkčních ploch. Stejně tak upoutá pozornost mnoho prvků, které lze použít více než jedním způsobem.

interiér autobusu, druhý pohled

Ty jsou využity k vaření i skladování. Zkrátka a dobře tu neexistuje „mrtvé“ místo. Naprosto brilantním způsobem pak rodina zpracovala ložnici. V ní na první pohled upoutají tři největší dětské postele pro ratolesti.

interiér autobusu, spací prostor

Místo pro všechny a několik nevýhod

Stačí pár dalších kroků a narazíte na velkou manželskou postel. Ani na nejmladšího člena rodiny nikdo nezapomněl a má své vlastní lože. Vertikální využití prostoru nikoho neomezuje, přitom umožňuje uspokojit veškeré potřeby obyvatel tohoto dopravního prostředku. Ačkoli takto zběžně vypadá život v autobuse prakticky idylicky, při běžném provozu se ukazují některé problémy. Jde však o pochopitelné a nevyhnutelné okolnosti.

V první řadě slouží autobus jen jako „varna“ a noclehárna. Není tu ani tekoucí voda, ani vlastní záchod. Maminka Amy ale na svých stránkách uvádí, že to není výrazný problém. Je to otázka zvyku a všichni členové rodiny se v těchto podmínkách už naučili fungovat. Děti proto tento kočovný způsob života berou jako neustálé dobrodružství.