8členná rodina se přestěhovala do ojetého autobusu. Jsou šťastní, žádný nájem ani hypotéka

Fotografie: Kev22 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Je až neuvěřitelné, jak se v dnešní době dá bydlet. Osmičlenná rodina se usadila ve dvojpatrovém autobusu. Bylo to nejlepší rozhodnutí v jejich životě.

Rodina, která se skládá z matky, otce a šesti dětí, měla problémy s bydlením. A to ty, že se již neviděli tak často, jak by chtěli. Žili v patrovém domě, děti byly rozděleny do tří ložnic a dvou koupelen, rodiče měli vlastní ložnici s koupelnou. Obývací pokoj byl společně s kuchyní dál v domě. Tudíž kdykoliv jeden z členů rodiny odcházel pryč ven, nikdo o něm nevěděl. Takto se občas stávalo, že se vídali pouze ráno nebo večer, když si děti šly udělat večeři. To už ale rodičům praskly nervy a rozhodli se rychle jednat.

Pomohla jim rada od přátel

Dlouho nevěděli, kam se přestěhovat. Nemohli jít do dvoupokojového domu, ne-li bytu, tam by se umačkali. Bylo jim jasné, že nové bydlení musí být prostorné a zároveň i stísněné. Chtěli vnést do života trochu té pohody, kdy se celá rodina posadí večer k večeři, nebo dá vědět, když někam někdo půjde. Dlouho nenacházeli nic, co by jim vyhovovalo. Vše bylo příliš malé, nebo naopak příliš velké. Moc daleko od školy a práce nebo moc blízko centra města. Začínali být zoufalí, docházeli jim nápady a začali se smiřovat s myšlenkou, že zůstanou ve svém původním domě.

Jedno odpoledne byli na návštěvě u známých. Povídali si a nakonec si i posteskli ohledně hledání nového bydlení. Jejich dlouholetí přátelé s nimi soucítili, ale taktéž je nenapadalo, kam by mohli jít. Pak ale jeden kamarád dostal naprosto osvícený nápad. Jeho sestra se s manželem a dětmi odstěhovala do karavanu a je naprosto spokojená. Manželé si klepali na čelo, jak by se mohlo osm osob nacpat do karavanu. Muž jim odvětil, že to nutně nemusí být karavan, nýbrž i autobus. Klidně i patrový. To se jim už líbilo mnohem víc a začali o tom přemýšlet.

Všem bydlení vyhovuje

A skutečně začali intenzivně hledat, až jeden našli. Byl moderní, prostorný tak akorát a plně vyhovoval jejich požadavkům. Během pár týdnů ho koupili a pomalu se začali stěhovat. Děti nevěděly, co si o tomto rozhodnutí myslet, nakonec ho ale akceptovali. V autobusu se nacházela plnohodnotně vybavená kuchyně s lednicí, mrazákem, sporákem, troubou, dřezem i myčkou. Do koupelny se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem se s přehledem vlezla i pračka se sušičkou. Manželům se poštěstila velká manželská postel a pro děti zde jsou palandy, kde má každý svůj prostor.

Díky autobusu rodina nemusí setrvávat na jednom místě, ale může si dovolit cestovat všude, kam se jim zachce. To berou jako jednu z hlavních výhod. Dále si chválí i to, že se jim už nestává, že by se s některým členem domácnosti neviděli klidně i tři dny. Nemají jediný problém s žitím v autobusu jako rodina a všem dobrodružným povahám to doporučují. Dokonce i jejich děti si tento způsob bydlení oblíbily. Mají rády, když jedou do školy a všichni přijedou obyčejnými auty a oni jediní luxusním autobusem. Přestěhování byla určitě skvělá volba.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]