Hasiči vydávají důležité varování. Následující dny se mějte na pozoru před velkým nebezpečím

dvojice hasičů
Fotografie: Pixabay

V domácnostech dochází až příliš často k nehodám způsobených elektrickým proudem. Většina z nich nezůstane u zkratu a zvrhne se ve velmi nepříjemné požáry.

V mnoha z těchto případů musí hasiči zasahovat naléhavé, přestože výsledky jejich snah nejsou vždycky příznivé. Nastalo totiž už příliš situací, kdy nedbalost některých lidí stála život členy zásahového sboru. Ti tak opakovaně vysílají zprávu do světa v naději, že se většina populace bude jejich radami řídit. Protože je tam možné vyhnout se mnoha krizím, které jsou ve spoustě ohledů zcela zbytečné. Případně jsou pak vyřešit mnohem snadněji.

Riziko, které používáme běžně

V každé domácnosti je mnoho různých spotřebičů s různým příkonem a výkonem. Denně používáme sušičky, myčky nádobí, i další věci. Velmi snadno pak zapomeneme, jak rizikové dovedou být, což byl nedávný případ v Norsku. Pár v jednom městě spustil myčku jako obvykle. Krátce nato však oba zachytili pach kouře, protože myčka doslova chytla plamenem. Vypadalo to docela vážně, po vytažení zástrčky proto muž zavolal na ženu, aby přinesla hasicí přístroj.

Oheň se jim podařilo uhasit, kontaktovali hasiče a když se probudily jejich malé dcery, všichni se uchýlily k sousedům. Hasiči proto varují před ponecháním některých věcí pod proudem v momentě, kdy spíme, nebo nejsme delší čas přítomni. Denně používaná zařízení totiž nejsou dokonalá, riziko poruchy, zkratu a dalších věcí tedy hrozí neustále. Jestli se tudíž chcete takových výsledků vyvarovat, postupujte podle několika následujících kroků.

Jak se vyhnout požárům spotřebičů?

  • Pračku, sušičku nebo myčku používejte jen tehdy, když jste při vědomí, nikoli přes noc během vlastního spánku.
  • Z filtru sušičky před jejím použitým vždycky odstraňte vlákna a nečistoty.
  • Pokud jste unavení, nepoužívejte troubu.
  • Vyvarujte se přítomnosti počítače v posteli.
  • Mobilní telefon nenechávejte nabíjet celou noc. Toto chování škodí i baterii.
  • Ujistěte se, že kabely a zástrčky nejsou nikde zakryty oděvy či nábytkem a nejsou ani v blízkosti dalších hořlavých látek či předmětů.
  • V místnostech s velkými spotřebiči nainstalujte detektory kouře, které seřiďte a pravidelně kontrolujte. Aby vás varovali, musí být samy v perfektním stavu.

Tento soubor se může zdát poněkud přehnaný. Pamatujte si však, že je vždy lepší chránit život sebe i svých blízkých než ušetřit někde pár minut nabíjením telefonu. A trocha prevence je účinnější než řešení katastrofy.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*