Vrátit původní bělost zašedlé podprsence lze několika způsoby

Praní podprsenky se může zdát jako věda, ale když víte jak na to, bude i ta vaše opět dokonale bílá. A to samozřejmě bez obav z toho, že by se jakkoliv poškodil materiál, který je u spodního prádla celkem citliví. Až se naučíte náš postup, opět budete moci začít nosit tolik populární bílé podprsenky.

Mýdlo na praní

První metoda je založena na použití mýdla na praní. Nejde o nic složitého, jelikož stačí roztok vlažné vody, do kterého rozmícháte trochu nastrouhaného mýdla. A vložíte svou podprsenku. Nebo jiné bílé a jemné oblečení. Následně nechte asi 30 minut odmočit a potom můžete klasicky vyprat.

Amoniak

Postup s amoniakem vychází z výše uvedeného. Základem je voda a mýdlu, ale dále přidáte do roztoku ještě 2 polévkové lžíce amoniaku. Opět necháte asi 30 minut odmočit a potom můžete vyprat tak, jak jste zvyklí.

Bělidlo

Jedna z nejzákladnějších metod při praní podprsenky, a nejenom jí. Bělidel je dnes na trhu celá řada. Liší se třeba konzistencí, ale i svým složením. Použití bělidla není nic složitého. Základem je dodržovat návod k použití, tedy hlavně ono množství, které se v konkrétním případě používá. Potom stačí dodržet dobu namáčení a uvidíte, že se nežádoucí šedá a žlutá barva odstraní.

Modrá skalice

Problémem může být v tomto případě to, že není až tak snadno k dostání. Pořídit ji ale lze, třeba i proto, že se používá na čištění bazénů. My si však ukážeme metodu určenou k praní podprsenky. Potřebovat budete trochu modré skalice, kterou rozpustíte ve vodě a do ní spodní prádlo vložíte. Necháte asi 20 minut odmočit a potom důkladně vymácháte. A následně už stačí jenom vyprat.

Jedlá soda

Tu doma zcela určitě máte a její použití není nic složitého. Stačí na jeden litr vody použít 2 lžíce jedlé sody. Tak vytvoříte roztok, do kterého své bílé prádlo namočíte. Nechte v tekutině po dobu asi 2 hodin a potom můžete vyndat, přemáchnout a následně také vyprat.

Peroxid vodíku

I ten doma můžete mít, a to přímo ve vaší lékárničce. A jak se používá? Také je to celkem jednoduché. Podobně jako u sody, i tady použijte na litr vody dvě lžíce. Vznikne roztok, do kterého své bílé prádlo namočíte po dobu asi 30 minut.

Amoniak

Další možností je také použití amoniaku. Ten je bez problémů k dostání a umí dobře řešit hlavně zažloutlé skvrny. Jeho použití je celkem jednoduché. Lžíci čpavku rozpustíte v litru vody a do této směsi namočíte prádlo. A to na delší dobu, kterou může být i 10 hodin, v případě intenzivního znečištění.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]