Velmi efektivní domácí prostředky na čištění koupelny. Bude čistá jako nikdy předtím

Fotografie: Freepik

Čištění koupelny rozhodně není oblíbenou činností, ale můžete si z ní udělat i milou aktivitu. Dobré domácí tipy a triky jsou k nezaplacení a mohou vám ušetřit spoustu práce, úsilí, času i peněz.

Dobré domácí tipy pro čištění koupelny vám mohou skutečně ušetřit spoustu času a úsilí. Čištění je o to jednodušší a může se stát i příjemnou činností díky hvězdným čisticím prostředkům pro domácnost, jako je ocet nebo jedlá soda. Zde je kompilace řady zelených tipů na čištění pro lepší a čistější koupelnu než kdy dříve. To je snem prakticky každé ženy v domácnosti a my vám poradíme, jak dosáhnout naprosto dokonalé čistoty a užít si nablýskané koupelny jednoduchými metodami.

Fotografie: Freepik

Díky těmto metodám, které kombinují čisticí techniky a domácí opravné prostředky, získá vaše koupelna nový a jedinečný vzhled, aniž by bylo nutné vynaložit značné úsilí na její vyčištění. Postupujte podle těchto jednoduchých tipů na čištění s přírodními ekologickými přísadami. Používání komerčních čisticích prostředků obsahuje chemické a agresivní látky, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí.

Čištění nádrže na toaletu a mýdlová špína

Pokud se podíváte dovnitř toaletní nádrže, pravděpodobně najdete zanesené povrchy. Záleží také na tom, jak často otevřete nádrž. Usazeniny vodního kamene, které se nacházejí na stěnách mísy, často pocházejí právě z nádrže. Chcete-li je odvápnit, nalijte bílý ocet, aby byla také upravena mísa, a nechte produkt působit několik minut. Potom bude stačit propláchnout toaletu, aby ocet proudil do mísy.

Fotografie: Freepik

Čištění koupelny může být složité, ale vůbec to tak být nemusí. Jednoduchým způsobem a v krátké době můžete dostat zbytky z oblastí, které chcete mít dokonale čisté od nečistot a mýdlových skvrn.

Nejprve v nádobě smíchejte tři lžíce jedlé sody a půl šálku bílého octa se šálkem vlažné vody. Aplikujte roztok na poškozené povrchy a nechte několik minut působit. Poté otřete houbou nebo hadříkem a opláchněte horkou vodou. Hned uvidíte, jak se povrchy budou lesknout.

Sprchové závěsy bez plísní a dokonalé dlaždice

Plísním se dokonale daří ve vlhkém prostředí, jako jsou koupelny. Vzhledem k tomu, že vlhkost je hlavním prvkem, mohou se velmi dobře rozmnožovat na našem sprchovém závěsu. Můžete se jí zbavit namočením záclon a obložením do slané vody a jejich zavěšením na otevřeném prostranství. Můžete také použít efektivnější řešení, jako je kombinace půl šálku jedlé sody a půl šálku octa na ekvivalent dvou šálků vody.

Fotografie: Freepik

Spáry dlaždic jsou ideálním místem pro množení nečistot a choroboplodných zárodků. Navíc díky hloubce těchto mezer je jejich ošetření docela bolestivé. Zde je návod, jak se zbavit špíny. Můžete vyrobit pastu, jejíž třetina bude z bílého octa a dvě třetiny z jedlé sody. Poté pomocí tohoto přípravku otřete spáry zubním kartáčkem. Nechte směs pár minut působit a následně vše otřete čistým hadříkem. Uvidíte, jak budou spáry nádherně bílé a budou zářit čistotou.

Zdroj: TheSpruce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]