Chtěl si natočit rekordně silnou bouřku. Netušil, že do 5 vteřin doslova uteče hrobníkovi z lopaty

Fotografie: Depositphotos

Hrdina tohoto videa si jen vykročil na dvůr, aby zachytil okamžiky před bouří. Netušil ovšem, jak to celé skončí. Události nabraly rychlý spád, který ho k smrti vyděsil

Bouřky jsou fascinující a současně velmi nebezpečná záležitost. V mnoha případech jsou prakticky nepředvídatelné. Kolikrát vás zastihnou i v momentě, kdy jste se na výlet vydali za původně slunečného počasí. A stačí 10 minut, aby se zatáhla obloha a začaly padat trakaře. Kolikrát ovšem nemusí ani pršet, jen hřmí a klikatí se blesky. Existují dokonce místa, která jsou pověstná desítkami blesků během každé takové situace. A blesk figuruje i v tomto případě.

Jen 5 metrů od něj

Daniel stál na terase, odkud pozoroval údery blesků a divočení větru. Najednou se však stalo něco úžasného a zároveň velmi nebezpečného. Jeden z nich se totiž trefil skutečně velmi blízko a zanechal za sebou v zemi nemalý kráter. To vše se odehrálo jen 5 metrů od místa, kde Daniel zrovna stál. Když se vrátil domů, kontroloval stav veškerého vybavení. Jediné, co úder blesku „pohřbil“, byl modem a ventilátor. Což jsou však ve výsledku drobnosti.

Mohly se totiž stát mnohem horší věci, neboť se Daniel nejspíš znova narodil. Situace takto blízkého úderu, který pozorovatele současně nijak nezraní, není častá. Daniel tak může mluvit o skutečném štěstí. Celé to vypadá jako velmi důkladný filmový efekt ze sci-fi filmu, z kráteru se pak ještě kouří. Nejvíce blesků na světě se vždy projeví na jezeře Maracaibo ve Venezuele. Bouřky jsou zde převážně v noci, ovšem 297 dní v roce, tedy prakticky neustále.

Nekonečná přírodní bouře

Každá taková trvá až 10 hodin, počet blesků na kilometr čtvereční je tak až 233 za rok. Bouřková aktivita tohoto místa se tak dá popsat vlastně jako neustálá. Denně se projeví až 40 000 blesků a místní lidé z toho mají velkou radost. Ne ale vědci, kterým stále uniká důvod, proč se to děje zrovna zde. Pro místní jde o skvělou podívanou, jež logicky láká také davy zvídavých turistů. Blesky bijící do hladiny blízké řeky Catatumbo jsou také navigací pro rybáře.

Muž se uprostřed bouřky vrhnul k zahradnímu stromu. Udělal to pro svého zesnulého syna

Jezero se stalo jakýmsi gigantickým přírodním majákem, blesková show je vidět až na vzdálenost 450 kilometrů. Tento fenomén ale není čerstvý, takto to tu funguje už miliony let. A nezdá se ani, že by situaci měl být v dohledné době konec. Nikdo také neví, jak bouře vznikla, ani kdy skončí. Každou minutu tu zahlédnete cca 280 blesků, které se kolem řeky a na jezeře prohání ve dvou etapách. Každý z nich by přitom rozsvítil 100 milionů žárovek.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]