Oblíbený moderátor Simon Cowell prohrál boj s rakovinou. Tragická ztráta zaskočila celý svět

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Britský ochránce přírody a populární televizní moderátor zemřel ve věku 72 let. Za své zásluhy v oblasti ochrany divokých zvířat získal několik ocenění.

Ve věku 72 let zemřel známý ochránce přírody a moderátor Simon Cowell. Jak uvádí TN, byl zakladatelem organizace Wildlife Aid Foundation. U široké veřejnosti se proslavil moderováním populárního pořadu o přírodě. Za své úsilí byl také jmenován členem Řádu britského impéria. Dne 9. června podlehl rakovině, se kterou bojoval od roku 2022.

Z realitního makléře ochránce na plný úvazek

„S nesmírným zármutkem oznamujeme úmrtí našeho generálního ředitele a zakladatele Simona Cowella MBE. Svůj život zasvětil britské divočině a neúnavně pracoval na záchraně a ochraně bezpočtu divokých zvířat. Bude nám velmi chybět,“ zveřejnila vzpomínku na svého zakladatele organizace Wildlife Aid na sociální síti X.

Simon Cowell zemřel 9. června ve věku 72 let. Podlehl boji se zákeřnou rakovinou. Narodil se v anglickém Epsomu a získal doktorát z biologických věd na Jesus College v Cambridge. Uznávaný ochránce zvířat se začal zabývat záchranou a rehabilitací volně žijících zvířat již v 80. letech na své zahradě. Nejspíš tak rovněž odpočíval od své náročné práce realitního makléře. Touha po ochraně zvířat u něho nakonec převážila a stala se pro něj prací na plný úvazek.

Divadelní a herecká scéna v Česku i na Slovensku drží minutu ticha. Legenda zemřela v pouhých 49 letech

Wildlife Aid založil v roce 1987, funguje dodnes

V roce 1987 založil výše zmíněnou charitativní organizaci Wildlife Aid, která se věnuje záchraně divokých zvířat a jejich návratu do volné přírody. Do širokého povědomí veřejnosti se pak dostal v roce 1996, kdy začal moderovat televizní pořad Wildlife SOS na televizní stanici Animal Planet. Ten se stal velmi populárním a Simon Cowell jej moderoval až do roku 2014.

Za svou práci, kterou věnoval záchraně divokých zvířat, byl v roce 2005 jmenován členem Řádu britského impéria. V roce 2022 mu byla diagnostikována rakovina plic, které nakonec podlehl. Zemřel obklopen rodinou, včetně svých dvou dcer, které měl s bývalou manželkou. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí zakladatele Ypsilonky. Milovaný herec ztvárnil desítky slavných rolí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*