V úctyhodném věku zemřel legendární herec z filmu, který se stal symbolem moderní kinematografie

svíčky na ulici
Fotografie: Freepik

Do uměleckého nebe odešel další slavný hollywoodský herec. Nejspíše si jej vybavíte z Planety opic, kde si zahrál jednu z hlavních rolí. Bylo mu 91 let.

Podle CNNPrimaNews Ron Harper zemřel 21. března ve svém domě ve West Hills. Úmrtí herce oznámila jeho dcera. Harper se vzdal stipendia na Harvardu, aby se mohl věnoval herectví. Jeho kariéra trvala přes šedesát let. Zahrál si mimo jiné hlavní roli v oblíbeném seriálu Planeta opic. Objevil se také ve filmech Pearl Harbor nebo Skleněná past.

Před Harvardem dal přednost herectví

O úmrtí slavného herce, jehož kariéra trvala přes 60 let, informovala podle HollywoodReporter jeho dcera Nicole Longeuayová. S těžkým srdcem se musím podělit o zprávu, že můj otec zemřel… Složil hlavu k odpočinku a už se nikdy neprobudil.“ V posledních letech trpěl Alzheimerovou chorobou a od roku 2015 žil v ústraní.

Ronald Robert Harper se narodil 12. 1. 1933 v Turtle Creek v Pensylvánii poblíž Pittsburghu. Po absolvování střední školy nastoupil na Princetonskou univerzitu. Nabízené stipendium na Harvard odmítl, protože se rozhodl plně věnovat herectví. Jeho první role byla v televizním seriálu NBC Tales of Wells Fargo z roku 1960. V roce 1974 pak získal svoji nejslavnější roli.

Do uměleckého nebe odešel autor největších hudebních hitů, které ve zlatém období poslouchal každý z nás

Oblíbený seriál měl 14 epizod

V seriálu Planeta opic si zahrál jednu z hlavních postav, plukovníka Alana Virdona. Seriál vznikl po původním filmu Planeta opic z roku 1968. Natočilo se celkem 14 epizod, poté byl seriál ukončen. Objevil se také v sérii pěti televizních filmů z roku 1980, které pokračovaly v dobrodružství na planetě opic. Série už však ani zdaleka nedosáhla kvalit seriálu z roku 1974.

V devadesátých letech se pak objevil v epizodních rolích oblíbených seriálů Beverly Hills 90210 nebo Melrose Place. Zahrál si rovněž ve filmech Pearl Harbor, Skleněná past, The Poughkeepsie Tapes nebo Čisté víno. Ron Harper zemřel ve spánku 21. března v Los Angeles. Bylo mu 91 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí slavného hollywoodského herce Emmeta Walshe, jehož proslavily role bezcharakterních padouchů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*