V 88 letech zemřel milovaný herec, jehož ikonické role jsou dodnes skloňovány v nejpozitivnějším světle

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jeden z nejlepších herců vedlejších rolí odešel do uměleckého nebe. Za svoji kariéru ztvárnil přes 200 postav a zahrál si po boku mnoha slavných hvězd.

Ve věku 88 let zemřel hollywoodský herec, který má na kontě více než 200 televizních a filmových rolí, informoval TheGuardian. Patřil k nejlepším hollywoodským hercům ve vedlejší roli. Mnohokrát zdárně sekundoval po boku slavnějších kolegů. Zahrál si například ve filmech Malý velký muž, Blade Runner nebo Svatba mého nejlepšího přítele.

Jeho kariéra trvala přes 60 let

Emmet Walsh patří k těm hollywoodským hercům, jejichž jméno se nemusí hned každému vybavit, ale jeho tvář vyvolává pocit známosti a nostalgie. Herce, jehož plodná kariéra trvala přes šest desetiletí, charakterizuje jeho pozoruhodná všestrannost, díky které zanechal nesmazatelnou stopu ve světě filmu a televize. Svému vzhledu vděčil za dlouhou řadu rolí padouchů.

Jak uvádí Wikipedie, Walsh se narodil 22. března 1935 v Ogdensburgu ve státě New York. Nejprve se věnoval akademické kariéře a získal titul v angličtině na Clarksonově univerzitě. Jeho vášeň pro herectví ho však přivedla až na divadelní prkna, kde počátkem 60. let debutoval na Broadwayi. Zanedlouho poté se ocitl před filmovou kamerou. Během své dlouhé kariéry ztvárnil širokou škálu postav, od přátelských pomocníků až po hrozivé padouchy.

Za znepokojivých okolností zemřela milovaná herečka. Fanoušci a kolegové se dožadují spravedlnosti

Nejlepší herec vedlejších rolí

Jedna z jeho prvních rolí přišla v uznávaném filmu z roku 1970 Malý velký muž, kde ztvárnil morálně nejednoznačného zvěda po boku Dustina Hoffmana. Jak uvádí TN, s další ikonou Paulem Newmanem si Walsh zahrál v kultovním snímku Nakládačka z prostředí nižší americké hokejové ligy. Ve filmu Ridleyho Scotta Blade Runner zase pro změnu sekunduje Harrisonovi Fordovi.

Emmet Walsh ztvárnil za svoji kariéru přes dvě stovky rolí a byl jedním z nejlepších herců vedlejších rolí, jaké Hollywood zažil. V roce 2018 byl Walsh uveden do Síně slávy za charakterního herce a obdržel cenu za celoživotní dílo. Zemřel 19. března v nedožitých 89 letech. Na Světě Kreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí nejvýznamnějšího představitele českého undergroundu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]