Zdravotní sestra po smrti pacienta zveřejnila video, které rozdělilo internet na 2 tábory

Fotografie: Depositphotos

Tato mladá zdravotní sestra chtěla ukázat, jak se cítí, když přijde o svého pacienta. Reakce lidí však nebyla taková, jakou čekala. Video pak raději stáhla.

Deník Topky přinesl zprávu o zdravotní sestře, která zveřejnila krátké video na svém TikToku. Chtěla ukázat, jak se cítí poté, co přišla během služby o pacienta. Reakce sledujících však nebyla taková, jakou by čekala. Spíše naopak. Snesla se na ni vlna kritiky. Někteří lidé ji dokonce označili za člověka s narcistní povahou. Co si o tom myslíte vy? Je to ještě v pořádku?

Vyčerpaná sestra se natočila

Nikdo nepochybuje o tom, že práce zdravotníků patří k těm mimořádně náročným. Musí vydržet dlouhé směny, včetně těch nočních, a pochopitelně se často setkávají s lidským utrpením i smrtí. Jistě se tak může stát, že si z práce domů donesou i nějakou tu psychickou nepohodu, kdy museli být přítomni bolestným okamžikům pacientů.

Zdravotní sestra Olivia Tylerová se však rozhodla, že své emocionální rozpoložení natočí a umístí na svůj TikTok. Ve videu je zachycena na prázdné chodbě nemocnice, jak se rukama drží za hlavu, prochází se a pak se vyčerpaně opře o zeď a sundá si z tváře roušku. Video doprovází komentář: „Setřep to ze sebe, máš před sebou ještě 5 hodin.“

Myslela si, že je těhotná. To, co odhalil ultrazvuk, jí obrátilo život vzhůru nohama

Někteří si myslí, že zneužívá smrt pacientů ke zviditelnění

Chtěla tak poukázat na situaci, kdy její pacient zemřel a ona, i když se cítí špatně, se musí vzchopit a jít pomáhat dalším, kteří ji potřebují. Mnozí lidé tak tuto mladou sestru jistě litovali. Jiní však začali poukazovat na to, že podobný obsah na sociální sítě prostě nepatří, protože to vypadá, jako by jen chtěla dostat lajky a mít vysoký počet zhlédnutí. A v podstatě tak smrti svého pacienta zneužívá.

„Je dobré, že se zvyšuje povědomí o obtížích povolání zdravotníka, ale mám pocit, jako by byl pacient jen zneužíván pro lajky a názory. Jsou i jiné způsoby, jak sdílet zážitky, tento způsob nebyl vkusný,“ napsala na sociální síti X redaktorka Niki. „Skvělý způsob, jak zneužít zesnulého pro vlastní popularitu,“ zněl jiný komentář pobouřeného sledujícího.

Někteří lidé považují toto chování vyloženě za narcistické a myslí si, že zdravotníci by podobná videa zveřejňovat neměli. Po vlně kritiky Olivia video stáhla. Jen ona sama ví, jaká motivace stála za jeho natočením. Chtěla lidem ukázat, jak je toto povolání někdy náročné, nebo využila situace, aby zpopularizovala svou vlastní osobu na sociálních sítích a zneužila tak smrt pacienta? Na SvětěKreativity jsem rovněž psali o tom, jak zdravotní sestra splnila umírající pacientce poslední přání. Adoptovala jejího syna.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]