Myslela si, že je těhotná. To, co odhalil ultrazvuk, jí obrátilo život vzhůru nohama

Fotografie: Brittany Brinson / Creative Commons / Attribution 3.0

Mladé ženě se neustále zvětšovalo břicho. Těhotenské testy však vycházely negativní. Pravdu odhalilo až podrobné vyšetření na CT. Lékaři tomu nemohli věřit.

Mladá žena z Velké Británie se snažila s partnerem otěhotnět. Už několikrát byla přesvědčená, že se jim to povedlo, protože její břicho pomalu rostlo. Těhotenské testy však vycházely negativně. Její břicho bylo nakonec tak velké, jako kdyby byla v devátém měsíci těhotenství. Až podrobné vyšetření odhalilo, co se opravdu děje.

Břicho rostlo, testy však vycházely negativně

Web OnlineNytt přinesl zprávu o mimořádně kuriózním zdravotním problému, kterým trpěla Keely Favel. Mladá žena z Velké Británie si začala všímat toho, že se jí pomalu zvětšuje břicho. S partnerem se snažili o dítě, a tak předpokládali, že by mohlo jít o těhotenství. Testy však ukazovaly, že těhotná není. Situace po dvou letech dospěla do bodu, kdy Keely vypadala jako těsně před porodem.

Lidé se jí neustále ptali, kdy má termín, a jí bylo nepříjemné všem vysvětlovat, že těhotná není. Nakonec ji stále se zhoršující situace přivedla do nemocnice. I tady byli lékaři přesvědčení, že je těhotná, a proto ji poslali na těhotenský ultrazvuk. Ten však potvrdil, že těhotná není. Po důkladném vyšetření na CT se nakonec ukázalo, co způsobuje, že její břicho je tak obrovské.

Vzácný porod (1 z 200 milionů) lékařům nahnal husí kůži

Cysta vážila neuvěřitelných 26 kg

Jak uvedl deník TheGuardian, vyšetření odhalilo velkou ovariální cystu. Specialista Keely řekl, že musí podstoupit operaci. V nemocnici Swansea’s Singleton pak týmu specialistů trvalo čtyři hodiny, než se jim obrovskou cystu podařilo z Keelyna břicha odstranit. Museli přitom udělat řez přes celé její břicho, od hrudníku až po pánevní kost. Cysta samotná vážila neuvěřitelných 26 kg. Pro Keely to byla celá třetina její hmotnosti.

Operace se naštěstí obešla bez komplikací a Keely byla po čtyřech dnech propuštěna do domácího ošetřování. „Moje zotavení od té doby probíhalo hladce, a i když je ještě pár drobností, které se ještě musí vyřešit, cítím se nyní mnohem zdravější, jak fyzicky, tak psychicky,“ komentovala Keely s úlevou dobrý výsledek operace pro TheGuardian. Na SvětěKreativity jsme také psali o opačném případu. Mladá žena si myslela, že má žaludeční obtíže, krátce na to porodila.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]