Muž vysvětluje, proč v autobuse odmítl přenechat místo těhotné ženě. Důvody jeho sobeckého chování mnohé překvapí

Fotografie: Depositphotos

Muž odmítl vzdát se svého sedadla v autobuse ve prospěch těhotné ženy. Na internetu se pak svým příspěvkem pokusil ospravedlnit své jednání.

Ačkoli se muž snažil na webu ospravedlnit, bylo to naprosto zbytečné. Komunita, které se svěřil, jednomyslně usoudila, že je to nepřípustné. Muž původně přidal příspěvek na fórum kvůli tomu, že se na něj hněvala jeho rodina. I podle ní měl muž své místo přenechat těhotné ženě. Podle jeho rodiny neexistuje důvod, proč to neudělat.

Fotografie: Pixabay

Bolí mě nohy, celý den stojím

Muž nepustil ženu na své sedadlo, protože celý den stojí a bolí ho nohy. Ve stoje tráví v práci deset hodin. Právě z toho důvodu se těší do autobusu na cestu domů, až se konečně posadí a uleví se mu.

Bohužel to má ze zastávky domů ještě daleko a po cestě autobusem musí ještě pokračovat dvacet minut pěšky. Pokud si v autobuse neodpočine, znamená to, že na nohou stráví ještě více času. Právě proto odmítl pustit na své místo těhotnou ženu.

Fotografie: Freepik

Těhotná žena prý nastoupila ve chvíli, kdy již nebylo žádné volné místo k sezení. Muž měl sluchátka a cítil její pohled, kterému se vyhýbal. Cestující k němu pak přistoupila a požádala ho o místo. On ji však jednoduše odmítl a vysvětlil jí své důvody.

Žena prý začala plakat, že je těhotná svobodná matka. Muž ji řekl, že ho to mrzí, ale že to byla její osobní volba. Podle něj mohla využívat antikoncepci nebo jít na potrat. Není přece jeho chyba, že nemá auto.

Muž vedle se nemohl vzpamatovat

Nedaleko sedící cestující se nemohl vzpamatovat z nedostatku empatie muže a nabídl jí své místo. Když oba stáli, řidič zabrzdil a oba spadli. Poté začali cestující i těhotná žena nadávat muži, který si nechal své místo. Ten je prý ignoroval. Na webovém fóru se pak ptal, proč by těhotné ženy měly mít nárok na místa jiných. Ptal se, zda je hloupý, když jí místo nepřenechal. Někteří ho odsoudili za to, že nechal vstát staršího muže. Jiní za to, jak byl na ženu hrubý.

Fotografie: Pixabay

A proč je lepší dát přednost těhotné ženě, i když jste unavení? Těhotenství se vyznačuje únavou, dušností i poklesem tlaku. Může ho doprovázet nevolnost, zvracení, bolesti vazů. Žena by tedy měla ze zdravotních důvodů raději sedět.

Navíc nelze vyloučit právě ani riziko pádu, jako dokazuje tento příběh. Pád může pochopitelně ohrozit nejen nastávající maminku, ale hlavně nenarozené miminko.

Zdroj: UberAlles