Hendikepovaný chlapec nastoupil do autobusu a všichni cestující na něj jen zírali. Starší muž se na to již nemohl dívat a zakročil

Fotografie: Depositphotos

Hromadné dopravní prostředky využívá většina lidí téměř každý den. V dnešní době je ale každý zahleděný jen sám do sebe a nevšímá si toho, že někdo potřebuje pomoc.

Starší osoby nebo hendikepovaní lidé často potřebují podporu a pomoc od ostatních. Lidé je ale často přehlíží a pomocnou ruku jim nepodají. Například v hromadné dopravě, je dobré těmto lidem nabídnout své místo. Zdraví člověk jízdu autobusem nebo metrem ustojí, ale tyto lidé mají problémy s chůzí, a proto pro ně může být jízda hromadným dopravním prostředkem i nebezpečná.

Do autobusu nastoupil hendikepovaný chlapec

Do autobusu nastoupil chlapec se dvěma berlemi, měl potíže do něj i nastoupit. Všechna sedadla byla ale plně obsazena a nikdo z cestujících nebral ohledy na to, že si chlapec nemá kam sednout a sotva stojí na nohou. Všichni na postiženého chlapce jen zírali, ale pohodlně si dál seděli na svých sedadlech.

Fotografie: Pexels

Muž to ale tak nenechal

Na druhém konci autobusu stál muž, který si chlapce všiml. I přesto, že měl v uších sluchátka bedlivě sledoval situaci. Nikdo z cestujících se ani nepohnul, nikoho nenapadalo, že by mohli chlapce pustit sednout. To muže doslova rozhořčilo. Nemohl to tak nechat být.

Muž vyzval cestující, aby ho pustily

Muž chvilku počkal, jestli se opravdu nikdo z cestujících nezvedne, aby chlapce pustil. Nic se ale nedělo. Došla mu trpělivost, sundal si sluchátka a na celý autobus zvolal: „ Chtěl bych pozornost od všech sedících v autobuse! Vy kteří sedíte, si teď stoupnete a pustíte toho chlapce sednout! Jede téměř až na konečnou stanici a sotva stojí na nohou.“

Fotografie: Depositphotos

Chlapec si konečně mohl sednout

Cestující ho nakonec pustily si sednout. Chlapec došla slova, jen pokynul hlavou na muže, aby mu poděkoval. Ve skutečnosti byl opravdu rád, že se za něj někdo postavil, protože by to sám nedokázal. Málokdy se setkává s tím, že by ho v hromadném dopravním prostředku pustil někdo sednout. Ostatní stojící cestující sporadicky muži tleskali za jeho ohleduplný čin.

Udělejte dobrý skutek

Lidé se často zapomínají chovat humánně. Myslí jen sami na sebe a na své potřeby a potřeby druhých přehlíží. Přitom se člověk každý den setkává s lidmi, například v hromadném dopravním prostředku, kteří mají problém jízdu ustát a je pro ně mnohem bezpečnější sedět.

Fotografie: Freepik

Ve většině případů se jedná o starší osoby, které se o holi sotva dobelhají do autobusu nebo tramvaje. Zvedněte hlavu od mobilních telefonů a podívejte se zda s vámi necestuje někdo, kdo si potřebuje sednout. Pokud ano pusťte ho na své místo. Každý dobrý skutek je po zásluze odměněn.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]