Varování pro všechny, kdo jezdí autobusem: Studentka kvůli této chybě skončila v nemocnici

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 4.0

Mladá studentka se svěřila s opravdu nemilou zkušeností, kterou si odnesla z autobusu hromadné dopravy. Nedělejte stejnou chybu jako ona.

Studentka univerzity začala pociťovat zdravotní obtíže, kvůli kterým byla nucena navštívit odborníka. Ukázalo se, že za všechno může jedna nevinná cesta autobusem do školy. Studentka svůj příběh zveřejnila, aby varovala ostatní. Podívejte se, na co je dobré si dávat pozor, abyste nedopadli jako ona.

Ten den panovalo velké horko

Polský deník Fakt upozornil na případ jedné studentky z polské Vratislavi. Ta se svěřila se skutečně nepříjemným zážitkem, který ji potkal v městské hromadné dopravě, konkrétně v autobuse, jímž denně dojíždí na univerzitu. Ten den bylo horko, a tak si na sebe vzala jen krátké kalhoty a nastoupila do autobusu.

Sedla si na jedno z volných míst a za chvíli dorazila do školy. Naprosto nevinná cesta autobusem se však začala projevovat o pár dnů později. Začala totiž pociťovat silné svědění a její kůže byla zarudlá. Zprvu myslela jen na nějakou alergickou reakci nebo možná potničky, ale stav se vůbec nelepšil. Spíše naopak.

Letadlo s cestujícími z Prahy muselo nouzově přistát během scénáře, který připomínal hororový film

Lékař potvrdil šokující diagnózu

Nakonec jí nezbylo než se vydat ke kožnímu lékaři, který určil pro ni šokující diagnózu, svrab. „Tohle jsem nečekala, s takovou nemocí jsem se ještě nikdy nepotýkala,“ napsala studentka. K nakažení svrabem však může dojít velmi jednoduše. Jak uvádí Healthline, svrab je kožní onemocnění způsobené roztočem známým jako Sarcoptes scabiei a jednoduše se přenáší kontaktem s nakaženou pokožkou. K nákaze může dojít i přes předměty, jako jsou sedadla, povlečení, ručníky apod.

svědění
Fotografie: Freepik

Ačkoliv je tato nemoc dobře léčitelná, vyžaduje disciplínu, dodržování přísné hygieny a kvůli svědění je pochopitelně velmi nepříjemná. Studentka uvedla, že po zahájení léčby se začala pomalu uzdravovat a svědění ustupovalo. Od tohoto zážitku však ví, na co si dávat dobrý pozor. „Nikdy už takovou chybu neudělám,“ dodala na závěr svého příběhu. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, jak minimalizovat riziko infekce na veřejných toaletách.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*