3letého chlapce zapomněli v autobuse, kde volal 2 hodiny o pomoc. Zachránila ho kolemjdoucí žena

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec zůstal několik hodin uvězněný v autobuse. Opatrovatelé si nevšimli, že jim chybí dítě. Matka zuří, protože školka situaci zlehčuje.

Tak tohle opravdu jako rodič slyšet nechcete. Vaše malinké dítě stráví dvě hodiny bez pomoci zavřené v autobuse. Přesně to se podle deníku Fakt stalo v jednom italském městě, kde si pracovníci školky nevšimli, že jim chlapec chybí. Ten se mezitím zoufale snažil na sebe upozornit. Všimla si ho až procházející žena, která začala ihned jednat.

Všimla si ho kolemjdoucí až po dvou hodinách

Můžeme se jen domnívat, jaký strach a zoufalství asi musel prožívat teprve tříletý chlapec, kterého učitelky zapomněly ve školním autobuse. Nikdo si nevšiml, že chlapec nevystoupil, a nikomu ani nechyběl. Ten se mezitím snažil na svou situaci všelijak upozornit. Bouchal na okna, křičel, a dokonce použil i klakson. Jeho zoufalé snahy o přivolání pomoci si všimla až po dvou hodinách kolemjdoucí žena.

Ihned utíkala vše oznámit do školky a pak byl teprve chlapec osvobozen. Naštěstí se mu nic vážného nestalo, ale jistě se nikdo nebude divit, že jeho matka nereagovala na tento incident s klidem. Nejvíce ji rozzlobilo, jak se k celé situaci postavila školka, která jako instituce měla zajistit jejímu dítěti bezpečí. „Vážená paní, váš syn byl zavřený v autobuse, ale prosím, nebojte se, je v pořádku,“ citovala místní média zprávu, kterou školka zaslala matce.

Řidič autobusu si všiml mladého chlapce v slzách. Jako jediný si všiml malého detailu. Stal se hrdinou

Software může posloužit rodičům i řidičům autobusu

Nejen, že jí k incidentu neposkytli žádné bližší informace, ale situaci, jež mohla skončit tragicky, bagatelizují. Nikdo jí ani neřekl, jaké důsledky budou z tohoto případu vyvozeny, jestli vůbec nějaké. Ještě před tímto případem už na rostoucí počet podobně zapomenutých dětí reagovala firma zabývající se vývojem softwaru. Ten rodičům umožňuje plně monitorovat pohyb dítěte na dálku, řidiče zase upozorní na zapomenuté dítě v autě nebo autobuse.

„Tváří v tvář výskytu tragických epizod, ale i méně dramatických událostí, jako je vystoupení dětí na špatné zastávce, jsme vymysleli řešení, které by se mohlo hodit firmám a rodinám. S tímto monitorovacím systémem bude dopravní podnik také moci sledovat autobus a kontrolovat případnou přítomnost dětí na palubě,“ řekl vývojář Michele Barbagli pro deník LaNazione.

Tento případ, měl naštěstí šťastný konec, i když si z něj chlapec odnesl nepochybně trauma. V některých situacích však jde skutečně o život. Stačilo, aby v tento den panovalo horké počasí, a zapomenutý chlapec nemusel tak dlouhý pobyt v autobuse přežít. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na nedávný případ, kdy 12letý chlapec zachránil zapomenuté batole z přehřátého auta.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]