6letá dívka zachránila svou matku a 2 sourozence. Vrátila se pro ně do hořícího domu

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Když si malá Olivia všimla, že z jejich domu stoupá kouř, vrhla se bez zaváhání dovnitř. Zachránila tak svou maminku a mladší sourozence.

Olivia je velmi pohotová šestiletá dívka. Přestože jí bylo do vínku dáno ADHD, které se obvykle vyznačuje i roztržitostí a unáhleným jednáním, v nebezpečné situaci dívka zachovala klid. A podařilo se jí tak při požáru jejich domova dostat matku, mladší sestru a bratra do bezpečí, jak uvedl deník Today.

Oheň je pořád ještě živel

„Lepší je vyhořet než se stěhovat.“ I když jde o větu míněnou vtipem, jedincům, kterým shořela střecha nad hlavou, jistě legrační nepřipadá. Naopak. Požár v domácnosti je těžkou zkouškou s vysokým stresovým koeficientem, a to i za předpokladu, že nedojde k devastujícím poškozením, zraněním, nebo dokonce smrti.

Přestože zachovat si chladnou hlavu v takové situaci je klíčové, šířící se oheň mozek proměňuje v puding. Takže i když existují obecně doporučená pravidla, jak se chovat při požáru, jak shrnuje portál ZáchrannýKruh, zvládnout se zachovat tak i v realitě je věc jiná. A to nejen pro dospělou osobu, ale i třeba pro dítě. Sám život totiž občas píše takové příběhy, kdy i velmi mladí lidé nebo zvířata musí vzít rozum do hrsti. A zachovat se jako hrdinové.

Mají za sebou otřesný zážitek, ale přežili

Šestiletá Olivia si hrála u sousedů, když si všimla, že z jejich domu jde kouř. Oheň se šířil z dalšího domu v řadě na jejich střechu. Olivia na nic nečekala a utíkala domů, kde v obývacím pokoji našla spát svou matku a své dva sourozence (1 a 2 roky). Všechny probudila a díky její pohotovosti se dostali ven včas. Jejich domov bohužel silný požár neustál, jak uvádí portál ScoopUpworthy, a odborníci doporučili jeho stržení. Rodina je nicméně v pořádku a pohromadě.

Takový zážitek se samozřejmě zapíše na dětské psychice, a jak maminka Olivie dle webu Today říká, ještě několik týdnů po požáru je Oliva, která běžně srší energií a chvíli neposedí, poměrně zakřiknutá a tichá. Také její dvouletá sestra se v noci budí strachy a bojí se mraků na nebi, protože jí připomínají kouř. I tak ale mohlo vše dopadnout daleko hůře. Nutno podotknout, že lidé neváhají a snaží se zachránit i zvířata – dokazuje to příběh o mladíkovi, jenž se vrhl do hořícího domu pro sousedovy psy, o čemž jsme psali na SvětKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*