Děti musely několik let trpět u svých rodičů, než se dostaly do pěstounské péče

Fotografie: Freepik

Když se narodí děti, je to pro většinu žen jeden z nejúžasnějších zážitků a darů v životě. Ne každý má ale možnosti miminko mít. Svět je plný párů, které dítě mít nemohou a existují k tomu různé důvody. V tomto případě jim zbývá pouze adopce nebo pěstounství, díky kterému mohou alespoň na čas poskytnout domov dětem, které nemají to štěstí a o rodiče přišly.

Pár si vzal pod svá křídla hned čtyři děti

Erica a Phil Watsonovi byli jedněmi z těch, kterým se nepodařilo počít dítě. Když si uvědomili, že vyzkoušeli všechno, aby žena otěhotněla, ale není to možné, rozhodli se stát pěstouny. To ještě nevěděli, jak toto rozhodnutí změní jejich životy.

Fotografie: Freepik

Jednoho listopadového dne v roce 2015 bylo vše připraveno a pár se mohl stát pěstouny. Krátce nato již byli kontaktování sociálními službami, které jim oznámily, že mají čtyři děti, které potřebují domov. Byli to sourozenci, které jejich vlastní rodiče zneužívali a nestarali se o ně, dokud nezasáhly právě sociální služby.

Oba dva ale pracovali na plný úvazek a nebyli si jisti, jestli zvládnout péči o čtyři děti najednou. Proto se rozhodli, že tuto nabídku odmítnou. Poté ale přišla řeč na to, že jestli děti nevezmou, budou muset být odděleni a každý by šel do různých domů.

Uvědomili si, že děti nemohou rozdělit

Slova, že budou jinak děti rozděleni do jiných domovů a už se nebudou vídat jako dnes, byla pro ně zlomová. Oba dva se tedy znovu bavili o tom, jak se o děti postarat, aby ani jeden z nich nemusel práci opustit. Děti už nebyly malé a tak se o sebe zvládly postarat sami a také pomoci s domácnosti. Následujícího dne se Erica probudila s myšlenkou, že se o ty děti musejí postarat právě oni dva.

Původně se plánovalo, že se o děti postarají jeden pouhý rok. Byly dokonce provedeny pokusy o smíření s jejich rodiči, kteří ale neměli o děti vůbec žádný zájem. Jiné alternativy nezbývalo, a tak si pár nechal děti napořád. V březnu 2018 už byli děti Alice, Bradley, Cody a Emma právoplatnými členy jejich rodiny.

Oba říkají, že děti milují, jako by byly jejich. Takových příběhu je ve světě spousta a je dobré vědět, že i dnes existují lidé, kteří neváhají se vrhnout do tak těžkého úkolu, jako je postarat se o čtyři děti, které jsou navíc cizí. Tento pár nakonec měl děti, po kterých tak toužil a děti dostali rodiče, kteří je mají rádi.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]