Válka je donutila odstěhovat se z domova. Když se po letech vrátili, čekalo je na půdě překvapení

Tento příběh vypráví o osudu jedné německé rodiny, která byla nucena opustit svůj domov, když skončila válka. Konkrétně budeme vyprávět o muži jménem Rudi Schlattner, který byl v té době ještě malým chlapcem. Uplynulo od té doby mnoho let a Rudi se až teprve ve svých osmdesáti letech rozhodl, že se společně se svou rodinou vydá podívat na svůj dávný domov.

Dojemný návrat

Rudi se tedy vydal na dlouhou cestu, toužil ještě vidět svůj dávný domov, než zemře. Tušil také, že jeho otec kdesi na půdě uschoval mnoho cenných věcí z jejich minulosti, a tak si chtěl ověřit, zda je jeho pocit opravdu správný.

Neuvěřitelný objev

Když Rudi s rodinou dorazili na místo, byl samozřejmě velice dojatý, vybavily se mu dávné vzpomínky na jeho pěkné dětství. Těšil se, až konečně dům navštíví uvnitř a podívá se na hlavně na půdu, zda jsou jeho tušení správná. Lidé, kteří v domě bydleli po Rudyho rodině bylo velice sdílní a vše mu ukázali, dokonce ho ochotně pustili i na půdu. Tam Rudi objevil tajnou skrýš svého otce.

Ukrývala se totiž za boční zdí střechy, kam se člověk mohl dostat pouze zatažením malého nenápadného provázku, který zde visel. Rudi i všichni přítomní okolo byli v úžasu. Skrýš ukrývala neuvěřitelné množství balíčků a balíků, a tak se Rudi rozhodl, že všechny ty cennosti z minulosti vynosí ven a podívá se, co se v nich ukrývá.

Cennosti z Rudiho minulosti

Když všichni přítomní včetně Rudiho začali vynášet z půdy veškeré balíky, byli překvapení, jaké velké množství jich je. Když se jim podařilo všechno snést dolů do společenské místnosti, zaplnili věcmi téměř celý prostor. Mezi balíčky byly například toto úžasné věci:

  • několik desítek let staré hračky, s kterými si Rudi jako malý rád hrál
  • na půdě bylo i veliké množství kalamářů s tuší, které se tehdy hodně používaly k psaní
  • dokonce Rudi objevil i staré nitě, jehly a potřeby na šití, které nejspíš patřily jeho mamince
  • mezi věcmi bylo i mnoho starých a vzácných knih

Muzejní kousky nevyčíslitelné hodnoty

K tak velkému objevu byla tehdy přivolána i velký skupina zástupců z muzea v Ústí nad Labem. Pracovníci muzea byly jednotlivými historickými kousky doslova uchváceni a jevili o ně velký zájem. Všechen ukrytý majetek patřil v podstatě již českému státu, a tak Rudi o něm nemohl příliš rozhodovat.

Jemu ale nešlo o cennosti, nýbrž o to, že se chtěl opět podívat do svého milovaného domova a uzavřít tak těžkou kapitolu ve svém životě, kterou se svou rodinou prožíval po druhé světové válce.

ár cenných kousků si muzeum vzalo k sobě a vystavuje je pro návštěvníky. Rudiho minulost tak bude navždy žít díky pracovníkům muzea v Ústí nad Labem a Rudi může svůj život v klidu a míru dožít s pocitem, že udělal vše, co chtěl.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]