Barvení hrnečků je skvělou rodinnou zábavou. Vzniknou krásná umělecká díla

Máte doma pouze obyčejné bílé? Využijte tuto metodu barvení hrnečků k tomu, že jim dáte zcela originální vzhled. Pokud je tato metoda něčím výjimečná, tak rozhodně svou jednoduchostí. Klidně ji můžete pojmout i jako skvělou rodinnou zábavu, jelikož tyto postupy stoprocentně zvládnou i vaše děti. Tím jsme si stoprocentně jisti.

Co budete potřebovat?

Základem jsou pouze bílé hrnečky. Je jedno, jaké jsou velikosti, nebo tvaru. Důležité je, aby byly důkladně omyté a odmaštěné. Proto je ještě před použitím raději omyjte saponátem, nebo je dejte do myčky nádobí. Potom je nechte uschnout a můžete se pustit do barvení.

A to tak, že si připravíte druhou věc, a to zcela speciální, ale přitom jednoduchou směs na barvení hrnečků. Základem je dostatečně velká miska, do které napustíte běžnou vodu z kohoutku. A potom do ní nalijete jakýkoliv lak na nehty. Opatrně ho nalijte na povrch tekutiny a párátkem udělejte pár kruhů, aby se lak rozlil po celém povrchu vodní hladiny.

Jdeme na to

Jak na barvení hrnečků touto metodou? Stačí vzít hrnek za ucho a následně ho opatrně ponořit do tekutiny. Lak na něho jako zázrakem přilne a vytvoří velmi unikátní ornament. Klidně můžete s hrnkem trochu zahýbat a potopit ho o kousek více. Fantazii se meze nekladou. Potom ho vyndejte, položte na papírovou utěrku a nechte ho uschnout. A máte hotovo. Váš původně obyčejný bílý hrneček bude vypadat naprosto originálně.

Buďte kreativní

Nebojte se být kreativní. Barvení hrnečků není jedinou možností, kterou lze s touto zajímavou metodou vyzkoušet. Jednotlivé barvy laků můžete klidně kombinovat, stejně jako můžete využít kromě hrnků třeba také vázy na květiny, talířky, ale třeba i klasické voskové svíčky. Záleží jenom na vás, co se vám doma nelíbí a co budete chtít pomocí této velmi zajímavé metody vylepšit. Důležité je, že je vše snadné, rychlé, bezpečné a také levné.