Džínovina jídelním stolům sluší. Vyrobte si dekorace na jídelní stůl ze starých riflí

Asi málokterý obnošený materiál se těší takové oblibě, jako je džínovina. Navíc jde o materiál snadno dostupný. Jestliže máte doma ve skříni kalhoty, košile, šaty, bundy, overaly z džínoviny, které již nenosíte, určitě je nevyhazujte. I když už jsou třeba ošoupané.

Z džínoviny je možné vyrobit celou škálu bytových doplňků a dekorací, včetně ubrusu, prostírání, podšálků či mističky na ovoce. Budete koukat, jakou parádu dokáže nadělat džínovina na jídelním stole.

Riflovina se řadí mezi materiály, které i když stárnou, mají stále hodnotu. I ošoupané, obnošené oblečení z džínoviny lze s trochou šikovností využít. Ať už k přešití na jiný typ oděvu, dekorací, bytových doplňků, šperků. I kuchyni či jídelně budou slušet doplňky ze starých riflí.

Předně se rozhodněte, zda chcete celý ubrus nebo vám stačí jen prostírání či podšálky. V podstatě záleží také na tom, kolik džínoviny máte k dispozici. Někdy vám k vytvoření parády budou stačit jedny rifle, jindy budete muset nastřádat riflového oblečení více.

Ubrus

Ubrus vyrobíte snadno tak, že si džínovinu nastříháte na menší kousky, které potom sešijete. Vznikne vám patchworkový riflový ubrus. Můžete kombinovat různé odstíny i barvy riflí, případně i s jiným materiálem.

Podšálky

Podšálky jsou snadné, stačí vystříhat kolečka, čtverečky nebo srdíčka a ozdobně obšít okraje. Podšálky vyrobíte i tak, že si rifle nastříháte na proužky, které pak budete stáčet do kruhu (jak velký chcete) a průběžně slepovat pomocí tavné pistole.

Prostírání

Prostírání vyrobíte také snadno. Buď jako v případě ubrusu, sešitím menších kousků k sobě anebo jako u podšálku. Stačí vystřihnout větší kusy látky (třeba z nohavic), případně vytvořit kulaté prostírání, stáčením nastříhaného proužku. A protože se fantazii žádné meze nekladou, můžete vyrobit i riflové květinky a přišít nebo přilepit je k prostírání.

Miska na ovoce

Misku na ovoce rovněž není složité vyrobit. Nastříhejte si z riflí proužky a po třech zapleťte, jako copánek. Ten poté stáčejte stále dokola, slepujte pomocí tavné pistole nebo sešívejte jehlou a nití.

Misku ještě snadněji vyrobíte tak, že použijete nějakou starou plastovou misku, na kterou budete džínovinu dokola přilepovat.

Případně se nabízí ještě další možnost, nastříhat rifle na 0,5 cm široké proužky a košík jednoduše uháčkovat. Jestliže vám práce s háčkem není cizí, můžete si takto vyrobit i prostírání či podšálky.

Fotografie: Pinterest, Giggleliving, Pillarboxblue