Vyšívací kruh lze využít i k výrobě krásných dekorací do domácnosti

Fotografie: Freepik

Vyšívací kruh znají především vyšívačky. Ale nemusí sloužit pouze k vyšívání. Tento kruh lze použít i při zcela jiném zdobení. Vyrobit si z jeho pomocí můžete lapač snů, pověsit na stěnu háčkovanou dekoraci, vyrobit věneček nebo do něj upevnit pouze zajímavý balicí papír a získat tak netradiční leč originální dekoraci na stěnu.

Také jej můžete použít namísto fotorámečku a upevnit do něj fotografii. Přinášíme inspiraci, jak může takový vyšívací kruh bezvadně posloužit k výrobě jednoduché a krásné dekorace.

Vyšívaný obrázek

Pokud vás vyšívání baví a nedělá vám problémy, pak kruh nejdříve použijte jako pomocníka k vyšívání a následně vyšitý obrázek upevněte do kruhu a použijte namísto rámečku. Takto si můžete na stěnu pověsit ne jeden, ale klidně i 10 obrázků.

Zajímavá látka nebo papír

Do kruhu můžete upevnit zajímavou látku nebo papír tak, aby vše ladilo s dalším vybavením barevně nebo vzorkem. Případně úmyslně zcela odlišit, aby vznikla zajímavá různorodá dekorace. Dobře vypadá i jednobarevná látka s nakresleným obrázkem. 

Závěsná dekorace

Ne vždy je nutné kruhy věšet na stěnu. Pověsit je můžete i na dveře či okno. Hezky vypadá i sezónní ozdoba. A protože se nám blíží Vánoce, můžete použít i větvičky, bobule, šišky. Kruhy lze i libovolně nabarvit nebo omotat barevnou stužkou.

Věnec

Také milujete květiny v jakékoli podobě a používáte je často při výrobě různých dekorací? Pak zkuste i tento jednoduchý věneček. Věnečků není nikdy dost a jsou velmi krásnou ozdobou oken a dveří.

To samozřejmě není vše, jak lze vyšívací kruhy využít. Vyrobit se z kruhů dají i hodiny na stěnu, závěs na kytku, svícen, kapsář a mnoho dalších zajímavých dekorací.