Jednoduchý fígl pro originální zabalení jakéhokoliv vánočního dárku, který dodá jedinečný styl a kouzlo

Fotografie: Getty Images

Dárky je možné zabalit nejrůznějšími způsoby. Pokud jste duše kreativní, můžete do tvoření vložit nějakou tu originalitu. Poradíme vám, jak své blízké ohromit nevšedním balením a ozdobami. O to více se budou těšit na překvapení uvnitř.

Tipy na praktické a originální balení dárků

Nyní se můžete inspirovat těmito skvělými tipy:

  • Vytvoření kapsičky na přání: tento způsob balení dárků je vhodný zejména v případě, že chcete obdarovat blízké knihou, či kosmetickou sadou v pevné krabici. Vezměte si k ruce čtverec balícího papíru a položte na něj dárek šikmo k dolnímu levému rohu (viz video). Pak kraje ohněte a připevněte izolepou. Tím vznikne jakási kapsička, do které lze vložit vánoční přání, kousek jehličí, bylinku, nebo třeba nějaké malé překvapení pro radost.
  • Vytvoření papírového sáčku na měkké dárky: snadno také připravíte sáček na zabalení měkké hračky pro děti. K tomu potřebujete kus balícího papíru ve tvaru obdélníku. Ten poté přehnete po krajích doprostřed. Prostřední část zafixujete izolepou, spodek přehnete nahoru a uděláte z něj kosočtverec (viz video). Nakonec přehnete oba rohy kosočtverce naproti sobě, zalepíte a máte praktický obal na měkký dárek.
  • Síla improvizace: Nemáte doma žádný balící papír s vánoční tématikou, nebo jste na něj zapomněli? Co takhle použít klasické noviny a potravinový provázek? Efektněji bude obal vypadat, když noviny pomačkáte. Pak jimi obalíte dárek, omotáte provázkem a na světě je velice tvůrčí styl, který jen tak nikde vaši blízcí neuvidí. Obdobně lze postupovat i v případě, že doma najdete standardní balící papír bez potisku.

Další kreativní metody pro balení dárků

Zabalit dárek můžete rovněž do opravdu pěkného kusu látky a pakliže jste zruční v pletení, vyrobte originální pytlíčky, do kterých lze uschovat pro rodinu cokoliv. Skvěle bude dárek vypadat, když ho zabalíte do ručně malovaného obrázku, na který napíšete i osobní věnování. Tento osobitý balící papír jistě vaše milované nadchne.

Zapálení cestovatelé zase ocení dary zabalené v mapách. Dárečky pro maminky, babičky, nebo tetičky lze dozdobit třeba starými záclonami, z kterých vystřihnete jednotlivé vzory a polepíte nepotištěný balící papír (nejlépe tmavší barvy). Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Možností se naskýtá skutečně několik. A ještě poslední tip pro zručné amatérské truhláře. Na uložení dárku můžete vyrobit dřevěnou truhličku, která bude zdobně vyřezávaná. V tomto případě neohromí jen předmět uvnitř, ale i samotný obal.

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]