Staré ručníky na vyhození naleznou uplatnění při výrobě stylového koberce

Většina lidí si koberec kupuje, což není vždy jediná možnost. Dá se také vyrobit. A to jednodušeji, než si myslíte. Stačí k tomu jenom několik starých ručníků. Potom už pouze ostré nůžky, jehla a nit a máte vše připraveno. Výsledkem je stylový kobereček třeba do koupelny, na toaletu, nebo kamkoliv jinam. Pokud ho chcete také mít doma, podívejte se na postu přípravy.

Ručníky nastříhejte

Jako první je třeba nachystat ručníky, jelikož právě ty budou váš koberec tvořit. Postup to není nijak složitý, jelikož je stačí nastříhat. Důležité je, aby to bylo na stejně široké proužky. Barvy ručníků jsou na vás. Čím zajímavější budou, tím zajímavější bude i vzhled vašeho unikátního výtvoru.

Když máte nastříháno, je třeba ještě ustřihnout samotné lemy daného ručníku. To proto, že se pro vaše následné pletení nijak nehodí. Lemy samozřejmě lze ustřihnout ještě před tím, než budete vytvářet proužky.

Své proužky upravte

Když máte hotové jednotlivé proužky, je třeba je ještě inovovat tak, aby se z nich stali spíše kulatí hadi, kteří se budou následně zaplétat. Postup je velmi jednoduchý, jelikož je stačí jenom přihnout směrem dovnitř a na jednotlivých místech upevnit špendlíkem, který se později vyndá.

Můžete se pustit do pletení

Když máte přípravné práce za sebou, tak se můžete pustit do pletení. A to tak, že budete jednotlivě a postupně splétat tři vlákna, jako do klasického copu. Když budete na konci, napojíte další. A takto stále dále, až vám vznikne jeden velmi dlouhý had.

Už jenom zamotat

Koberec už je skoro hotový. Nyní už stačí jenom jedna jediná věc, kterou je motání vašeho hada do tvaru kruhu. Takto bude vznikat váš koberec. Následně už stačí jenom několik švů pomocí jehly a nitě a je hotovo. Dokonalý koberec je váš. Nejenom, že skvěle vypadá, ale je také dokonale měkký. A díky své savosti se skvěle hodí právě do koupelen, třeba před vanu, nebo před sprchový kout.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]