Obaly od vajec nemusí končit v koši. Další využití naleznou v kuchyni, obývacím i dětském pokoji

Obaly od vajec využíváme jako ochranu. Co ale v případě, kdy jsou prázdné? Nemusí se hned vyhazovat. Ukážeme vám, jak je využít. A nutno říci že budete zírat, co vše se z nich dá vyrobit. Většina zde uvedených nápadů vás zaujme hlavně svou jednoduchostí, ale i praktičností.

Držák do lednice

Máte v ní různé omáčky a další věci, které stále padají? Vezměte obaly od vajec, ustřihněte z nich vršek a spodní část jednoduše položte do vašich dvířek. Všechna dochucovadla zde budou velmi dobře držet.

Box na cukrovinky

Máte upečené různé cukrovinky a potřebujete je bezpečně přenést jinam? Aby se to zvládlo bez úhony, použijte obaly od vajec. Když ochrání křehká vajíčka tak zaručeně ochrání i vaše cukrářské skvosty.

Mísa na ovoce

Žádnou doma nemáte, a přesto chcete dát ovoce na talíř? Už víte, po čem sáhnout. Potom stačí jednoduchá krajková dečka a už můžete třeba citrusy, nebo jiné ovoce jednoduše umísťovat na daná místa

Pouzdro na šití

Mějte vše po ruce a bezpečně uloženo. Vytvoříte si jak místo pro knoflíky, jehly a další drobnosti, tak budete mít také velkou plochu, kam lze umístit takzvaný jehelníček.

Unikátní svícen

Budete potřebovat nejenom obal od vajec, ale i samotná vajíčka. Tedy jejich skořápky. Do každé dejte kousek knotu, zalijte voskem a ten nechte zatuhnout. Rázem jste vyrobili originální homemade svíčku.

Držák lízátek

Vyrábíte lízátka doma svépomocí a vždy je potřebujete nějak umístit, než zatuhnou a uschnou? Vezměte klasický box, otočte ho vzhůru nohama a lízátka do něho zapíchnete. Jednoduché a funkční.

Dětské hračky

Stačí několik obalů, dostatek zelená barva a pár papírů. A můžete vyrobit tyto originální krokodýli. Jejich výrobu zvládnou i děti, a tak se toto tvoření může stát velmi zajímavou rodinnou aktivitou.

Škraboška

Jdete na maškarní a chcete si vyrobit velmi jednoduchou masku v podobě škrabošky? Nebo ji snad chcete vyrobit svým dětem? V obou případech je to jednoduché. stačí nabarvit, vystřihnout oči a umístit provázek. A můžete nosit.

Pouzdro na příze

Ráda pletete a klubíčka příze se vám stále někde povaluj a kutálejí? Dejte jim konečně formu a řád. Dokonce není třeba nic vyrábět. Prostě je jenom umístíte na ta správná místa a je hotovo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]