Stařenku v nesnázích zahlédli motorkáři. Chování jednoho z nich namíchlo zbylé účastníky provozu

Fotografie: Depositphotos

Přejít přes silnici, kde je velký provoz, často vyžaduje velkou rychlost a někdy i odvahu. Stará žena už ale rychlostí neoplývá, proto potřebovala pomoc.

Možná jste se už někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali přejít přes frekventovanou silnici, neuvěřitelně dlouho jste stáli na přechodu pro chodce, ale bezohlední řidiči ne a ne zastavit. V takovém případě často nezbývá nic jiného než přechod přeběhnout maximální možnou rychlostí. Bohužel to ale není příliš bezpečné.

Virální video na sociální síti

Někteří řidiči jsou bezohlední natolik, že nezastaví ani ve chvíli, kdy vidí u dlouhého přechodu stát stařenku, byť jim musí být jasné, že přebíhání silnice již není v jejich silách. Stařence tak nezbývá nic jiného než čekat, jestli nepojede někdo rozumný a empatický, kdo by jí zastavil a nechal ji bezpečně přejít.

Na facebooku se objevilo video s takovouto situací a má již více než 87 milionů zhlédnutí. Velmi rychle se stalo virálním a při takovém počtu zhlédnutí si snad někdo uvědomí, že je potřeba stavět u přechodů, a to nejen starým lidem. Na krátkém videu je zachycena stará dáma čekající u dlouhého přechodu, která váhala, jestli na něj vstoupit, či ne. Několikrát udělala pár kroků vpřed, ale pak se vždy raději zase vrátila

Dobré srdce motorkářů

Přestože stařenka již stála na přechodu, řidiči aut ji jen objeli a pokračovali v cestě. Žádný z nich nezastavil. Takové jednání lze považovat za vrchol hulvátství a neúcty ke starým lidem. Žena se ale nakonec dočkala pomoci. Po dlouhé době čekání přijela k přechodu skupina drsných motorkářů. A nejenže dámě zastavili, dočkala se i pomoci, ve kterou ani nedoufala.

stará žena, autobus, muž

Cestující volali po vyhození stařenky z autobusu. Iniciativní řidič však vyřešil situaci po svém

Jeden z mužů, který k přechodu přijel jako první, sesedl z motorky, došel k ženě a nabídl jí rámě. Jistě byla překvapená, takovou ochotu od tvrdě vypadajícího motorkáře určitě nečekala. On jí však pomohl bezpečně přejít silnici a odvedl ženu až na druhou stranu přechodu. Galantní gesto od motorkářů, kteří jako jediní zastavili a projevili úctu ke starému člověku. Spousta řidičů by se nad videem měla pozastavit a vzít si z něj příklad.

Zdroj: Megasvet

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]