Cestující volali po vyhození stařenky z autobusu. Iniciativní řidič však vyřešil situaci po svém

stará žena, autobus, muž
Fotografie: Freeimages

Dobré zprávy jsou vždy jako pohlazením na duši, že na světě přeci jen neexistuje pouze zloba a lhostejnost. Jsou ještě i laskaví lidé ochotní pomáhat ostatním.

Staří lidé potřebují pomoc ze všech nejvíc. Zaslouží si úctu a respekt, ale ne vždy se setkají s pokorou a nabídky pomoci od ostatních. Základní lidská slušnost, například pustit starého člověka sednout v hromadné dopravě, se pomalu ale jistě vytrácí. Proto když se na internetu objeví příběh o tom, že dobří lidé ještě nevymřeli, je to vždy velmi dojemné. Velké pochvaly se dočkal i řidič autobusu, který pro starou a chudou ženu udělal velké gesto.

Chudá, stará žena v autobusu

Řidič poloprázdného autobusu se díval po cestujících, kteří k němu nastupovali. Na jedné ze zastávek do autobusu přistoupila 80 letá žena, která u řidiče chtěla zaplatit za lístek. Ten si ale všiml, že je žena nejen stará, ale zřejmě i chudá, protože měla v peněžence jen pár centů. Pan řidič byl člověk se srdcem na svém místě a peníze za lístek od babičky nechtěl. Naopak pro ní udělal něco, co se nevidí každý den.

Když si řidič všiml, že stará dáma nemá peníze, vzal si od ní její kabelku a vyšel z autobusu. Cestující, včetně ženy, vůbec nechápali, co se děje. Až když se řidič vrátil, zjistili, že šel do nejbližšího obchodu a ženě nakoupil jídlo. Stařence vrátil kabelku s masem, mlékem, těstovinami, smetanou apod. Babička si od pána jídlo vzít zpočátku ani nechtěla.

5letý chlapec vystoupil kvůli chybě řidiče na špatné zastávce. Jeho matka ho hledala v horku po ulicích

Velké ohlasy uživatelů internetu

Řidič ženu ale přesvědčil tím, že pokud si jídlo nevezme, vyhodí ho. To ženu rozplakalo a začala muži okamžitě od srdce děkovat. Avšak jednoho z cestujících tento skutek moc nedojal a ze zadních sedadel zakřičel na řidiče autobusu: „Stálo vám za to utrácet peníze a ještě nás nechat čekat kvůli téhle stařeně?“ Řidiče tahle poznámka nevrlého cestujícího nikterak nerozhodila a s klidem mu odpověděl: „Kvůli lidem jako jste vy, kvůli vaší zlobě žijí lidé v chudobě a strachu.“

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 4.0

Babička na zastávce vystoupila šťastnější než kdy dříve. Řidič pro ni udělal dobrý skutek a ona mu byla velmi vděčná. Její příběh si na internetu získal velký ohlas. Komentující řidiče za jeho čin chválili a napomínali nerudného muže, který si neuvědomuje, že by jednoho dne mohl být na jejím místě. Další z komentujících by muže nejraději vyhodila z autobusu za hulvátskou poznámku. Lidé si takto také připomínají, že je potřeba mít ke starým lidem úctu a pomáhat jim, jak to jen půjde.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*