Řidič se rozzlobil na motorkáře, který ho naboural. Když zjistil, proč viník pláče, zaplavila ho vlna lítosti

Fotografie: Depositphotos

Poškozené nebo ztracené věci se dají vždy nahradit. Bohužel, se ztracenou úctou nebo láskou je to úplně jinak a tuto pochmurnou situaci zažil Sayd Omar Morale Akmad.

Sayd Omar Morale Akmad jel autem ve velkém provozu na Filipínách, když ho náhle srazil motocykl. Náraz zanechal velkou promáčklinu na zadním blatníku Saydova auta. Muž byl samozřejmě naštvaný a chystal se na motorkáře křičet. Když však u poškozené motorky uviděl, co leží na zemi, dojalo ho to. Řidič motocyklu byl totiž chudý rybář, který mířil domů s pytlem plným rýže, aby nakrmil svou hladovou rodinu. Sayd si v tu chvíli uvědomil, že teď rybářova rodina nebude mít co jíst, protože se všechna rýže vysypala na silnici.

Pomohl člověku, co mu naboural auto

V tu chvíli, kdy na místo dorazila policie, motorkář uznal vinu a chtěl uhradit škodu řidiče automobilu. Sayd s tím nesouhlasil, jelikož v duchu věděl, že on sám měl v životě daleko větší štěstí než tento chudý rybář. Nejenže tedy odmítl přijmout jakékoli peníze, ale dokonce se rozhodl motorkáři pomoci. Před zraky ostatních lidí otevřel peněženku a dal peníze muži, který před pár okamžiky poškodil jeho auto.

Dokonalá ukázka skutečné lidskosti

Sayd jen chtěl, aby rybář dokázal uživit svoji rodinu. Na toto gesto rybář reagoval v slzách a děkoval mu za jeho štědrost a laskavost. Sayd však odpověděl, že jakákoliv pochvala by měla patřit jeho vlastní babičce. Před lety se s ním totiž podělila o pár moudrých slov: „Vždycky můžete nahradit poškozené nebo ztracené věci, ale ne ztracenou úctu nebo lásku k druhým“, řekla v mládí jeho babička.

Stařenku v nesnázích zahlédli motorkáři. Chování jednoho z nich namíchlo zbylé účastníky provozu

Chtěl pomoci
Fotografie: Unsplash

Jeden udělal dobrý skutek a druhý mohl uživit rodinu

Je vskutku úctyhodné, že řidič automobilu odmítl odškodnění a rozhodl se pomoci někomu, kdo peníze potřeboval mnohem víc než on. Všeobecně se ani nejednalo o nijak obrovské poškození na obou stranách, takže to mohl Sayd klidně oželet. Důležité je, že se v tu chvíli nikomu nic nestalo, a že oba řidiči byli nakonec spokojení. Jeden za obdivuhodný skutek a druhý za více než náhradu škody za ztracenou rýži.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]