Pozor na červenou čáru na pokožce, která se vlní jako had. Je znamením velmi ošklivé infekce, chytnout ji může kdokoliv

Fotografie: Depositphotos

O drobná zranění není v životě nouze. Někdy se člověk řízne ostrým nožem, popálí o rozpálenou troubu, pořeže se při holení žiletkou. I malá ranka ale může být zdrojem nebezpečné infekce.

Malá dcerka Australanky Shani Martin si hrála tak jako vždy venku se svými kamarády. Honili se a různě dováděli, když se Sofie pořezala prst na levé ruce o ostrou trávu. Ráně nevěnovala velkou pozornost, jen si prst olízla jazykem, protože z ranky trochu tekla krev. Jaký měl příběh pokračování?

Červená čára se vlnila jako had

Po návratu domů již Sofie na své drobné zranění zcela zapomněla, protože ji vůbec nebolelo. Ani se o něm nezmínila své mámě. Uběhlo ale pár dnů a na její ruce se objevila tenká dlouhá červená čára. Táhla se o řezného zranění na prstu, které bylo mírně zapálené. Nejspíš se v něm udělal zánět. Na první pohled se ranka nejevila příliš nebezpečně. Když ji ale uviděla Sofiina máma, ihned zpozorněla.

Fotografie: Pixabay

Kde jsi k tomu přišla?

Shani Martin si pečlivě prohlížela ruku své dcerky a ptala se, kde se jí zranění přihodila. Sofie se přiznala, že se nejspíš pořezala list trávy, když si před týdnem s dětmi z ulice hrála venku. Ale protože se nejednalo o nic vážného, brzy na to zapomněla.

Až nyní ji rána začala více bolet, dokonce se o ni začala pokoušet nevolnost a zvýšená teplota. Shani Martin neváhala a řekla Sofii, že budou muset jet ihned do nemocnice.

Na poslední chvíli

Ještě že do nemocnice Shani Martin se svou dcerkou jela, protože se ukázalo, že se jednalo o závažnou infekci lymfatických cév. Ta se projevuje právě typickou červenou čárou, což je jejím hlavním poznávacím znamením. Sofii lékaři prst ošetřili, vyčistili a převázali čistým obvazem. Také dostala předepsána antibiotika, jež měla pomoci infekci zvládnout. Vše nakonec dobře dopadlo.

Zdroj: Onlinenytt, Healthline