Dvouletá holčička trpělivě čeká na oblíbenou část písničky. Jakmile se jí dočká, pořádně to rozjede

Fotografie: Freepik

Co mohou dospělí dětem závidět? Rozhodně bezprostřednost a radost, kterou děti dokáží prožívat bez ohledu na okolnosti. Proč se neradovat, když je důvod a možnost?

Přesně to je případ také dvouleté holčičky Maddie, která netrpělivě čeká na oblíbenou část písničky, která hraje z rádia a která v ní vždy probudí emoce! Tak jen do toho, v dospělosti už k takovým situacím docházet často nebude, milá Maddie!

Maddie dobývá svět

Od natočení videa už uběhly více než 3 roky, z Maddie je jistě malá slečna, přesto je video stále populární a má na svém kontě necelých 12 milionů zhlédnutí. Proč? Emoce a bezprostřednost, kterých dospělí nejsou schopni nebo spíše řečeno které nejsou ochotni projevovat, jsou pohlazením na duši v depresivních a šedivých dnech, ve kterých se dnes nacházíme vinou mrazivého počasí nebo koronavirových zpráv. Z toho důvodu je video populární a inspirativní stále!

V rytmu funky

Děti jsou bezprostřední, mají dost, někdy dokonce nadbytek energie, a dokáží se radovat z maličkostí. Přesně jako Maddie, která nehledě na připoutání v autosedačce dokáže skvěle vystihnout rytmus a užít si oblíbenou část písničky od Marka Ronsona Uptown Funk, kdy Bruno Mars rozehrává bicí naplno. Maddie je naprosto nadšená a dokáže si ten moment doslova užít a vesele pohybuje rukama. Celé tělo doslova ve varu, kouzelné pohyby doplňuje funky výraz, který mluví za vše.

Fotografie: Freepik

Děti jsou inspirací

Video není jen pro pobavení a rozveselení chmurného dne, ale pro mnoho z dospělých by mělo být inspirací, jak nezahořknout a naučit se radovat z malých věcí, které se v životě dějí.

Zatímco nejmenší děti potěší oblíbená část písničky, o 20 nebo 30 let později nedokáží projevit radost nad darem za několik set tisíc. Zahořklost se pak prolíná s psychickým stavem, kdy může dojít k trvale špatné až depresivní náladě, leckdy vedoucí až k léčbě u psychoterapeuta.

Fotografie: Freepik

Nejen radost z malých věcí

Čím ještě mohou děti inspirovat své rodiče a dospělé? Kromě radosti z malých věcí je to právě spontánnost, se kterou dokáží projevovat emoce. Děti také netrpí žádnými předsudky, proto si dokáží hrát nehledě s kamarádem na barvu pleti nebo tělesné postižení, i z toho by si měli vzít dospělí příklad.

Stejně jako z víry, že veškeré dobro zvítězí nad zlem a příběhy mají šťastný a radostný konec. Právě naděje totiž může vést k tomu, že se tak stane.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]