5letý chlapec nadchl hasiče. K jeho geniální reakci během požáru by se neodvážila ani většina dospělých lidí

Fotografie: Bazi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Teprve pětiletý chlapec se tváří v tvář smrtícímu nebezpečí zachoval tak, jak by to nezvládl leckterý dospělý. Z toho, co udělal, zůstává rozum stát i profesionálům.

Pokud se domníváte, že skuteční hrdinové existují pouze v říši komiksů nebo na televizních obrazovkách, jste na omylu. Pravdou je, že hrdinství se neprojevuje jen v epických bitvách mezi dobrými a zlými, ani v ohromných gestech nesobecké statečnosti. Skuteční hrdinové často působí v našem každodenním životě. Mohou to být lidé kolem nás, kteří se starají o své blízké, pomáhají těm, kteří potřebují podporu, nebo se snaží změnit svět k lepšímu svými drobnými činy.

Hrdinský čin, který budí zasloužený obdiv

Hrdinství může být v tom, jakým způsobem žijeme svůj život každý den, jak se chováme ke svým sousedům a jak se stavíme k problémům ve světě kolem nás. Takže možná bychom měli přehodnotit svůj pohled na to, co skutečně znamená být hrdinou, a uvědomit si, že hrdinství je mnohem víc než jen fiktivní příběh na stránkách komiksu nebo na obrazovce.

Důkazem toho, že praví hrdinové jsou všude kolem nás, je teprve pětiletý chlapec. Ten se podle údajů na webu PositiveVibration tváří v tvář smrtelnému nebezpečí zachoval jako správný hrdina a zachránil tím nejen sebe samotného, ale i svoji sestru a psa. Jeho příběh je důkazem toho, že hrdinství nepodléhá věku ani velikosti. Když se v jejich domě rozhořel požár, Noah se totiž nezalekl a okamžitě zareagoval.

Pohled na ležící maminku na podlaze vyrazil 5leté Leničce dech. Během 10 vteřin se zachovala ukázkově

Projevil odvahu, kterou by mu mnoho dospělých mohlo závidět

Malý chlapec zaregistroval nezvyklý zápach a dým, který se začal šířit po domě, a instinktivně si uvědomil, že něco není v pořádku. Mladý hrdina neztrácel čas a ihned sebral svou dvouletou sestru do náruče. S odhodláním překonal plameny a hustý dým a bezpečně ji vyvedl ven z hořícího domu, odvedl ji do bezpečí. Jeho příběh se později objevil i na portále YouTube.

Statečnost a odhodlanost tohoto hocha však nekončila jen u zachránění jeho sestry. Bez váhání se totiž po její záchraně vrátil zpět do hořícího domu, aby zachránil jejich psa. Díky jeho pohotové reakci tak nikdo nebyl vážně zraněn a hasiči, kteří záhy na místo dorazili, mohli požár v klidu uhasit. Nejedná se o jediný hrdinský čin, o kterém jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno jsme informovali o malém hrdinovi, který vyřešil záhadný případ.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*