Najednou měl na krku 4 štěňata a neměl ponětí, co s nimi. Nechal je tedy přes noc mrznout na letišti

Fotografie: Andrey from Russia / Creative Commons / Attribution 2.0

Nález opuštěných štěňat vyvolal povyk na sociálních sítích. Když se komunita lidí dozvěděla, že pejsky jen tak někdo odhodil na letišti, jejich reakce byly pobuřující. 

Čtyři malá a bezbranná štěňata byla opuštěna na volném prostranství polského letiště. Zde strávila několik dlouhých nočních hodin, takže drobečci prochladli a byli vyděšení. Naštěstí se ale podle webu Fakt objevila dobrá duše paní Ewa, která pejsky našla. Všeobecně se kolem letiště pohybuje často a krmí zdejší potulující se kočky.

Původní majitel nejspíš doufal, že je někdo rychle najde

Ochránci zvířat měli podezření, že psy opustil někdo, kdo bydlí poblíž letiště a možná tušil, že tam občas někdo přijde kvůli krmení koček. To je však dost nejisté a z hypotéz nelze vyvozovat žádné pravdivé závěry. Není však možné úplně říct, že tam původní majitel nenechal žádné jídlo. Psy totiž umístil do plastové krabice spolu s psími pamlsky.

Nenávistný vzkaz vůči původnímu majiteli štěňat

Štěňata byla následně převezena do péče zaměstnancům z psího útulku Pila v Miluszkowě. Ti byli natolik dojatí, že zveřejnili příspěvek na svém facebookovém profilu. „Člověče, byla to tvoje chyba, že se ti narodila tato maličká stvoření. Byla tvoje povinnost se o ně postarat nebo jim alespoň najít adekvátní domov, a ne je jen tak vyhodit na letišti,“ vzkázali zaměstnanci útulku původnímu majiteli štěňat. Myslím si, že s tímto tvrzením nelze jinak než souhlasit. Zároveň je nutné zmínit informace, které poskytuje web SVSCR, jelikož by se vám mohli v budoucnu hodit, pokud se setkáte s podobným případem.

Kočka v mizerném stavu prosila o slitování. Kolemjdoucí žena spatřila nádherné oči a padla do kolen

Až štěňata vyrostou, najdou jim nový domov

Příspěvek zaměstnanců útulku pokračoval s tím, že za něj převezmou tu zodpovědnost, protože pro ně je každý život důležitý. Svůj příspěvek zakončili tím, že psí miminka ještě nejsou připravena k adopci, ale nabádají ostatní k pomoci ohledně jídla. Na to samozřejmě spousta lidí přistoupila, avšak některým přišlo jednání útulku trochu přes čáru. Situace totiž nebyla vyjasněná, ale je samozřejmě nutné podotknout, že štěňata se nemohou jen tak nechat mrznout na letišti v domnění, že si je snad někdo vyzvedne. V článku na SvětKreativity uvažoval podobně také majitel štěněte, které ponechal pro změnu na parkovišti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]