Svůj nepřijatelný způsob parkování se pokusil ospravedlnit drzým dopisem za sklem

Fotografie: Mark Anderson / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Diskuzi rozpoutalo chování jednoho řidiče, který začal zabírat dvě parkovací místa. U mnoha lidí však se svým vysvětlením nepochodil.

Na sociální síti Reddit se nedávno objevil příspěvek, jenž rozproudil širokou diskuzi. Jak uvedl deník TheMirror, řidič se cítil „oprávněný“, aby svým autem zabral dvě parkovací místa. Fotografie čelního skla, za kterým má řidič vysvětlující vzkaz, se však u řady lidí nesetkala s pochopením. V době, kdy každá rodina vlastní více aut a parkovacích míst je nedostatek, považují jeho jednání za sobecké.

Nabourali mě, tak teď parkuji na dvou místech

„Důvod, proč parkuji na dvou místech, je ten, že někdo narazil do mého auta a odjel. Stálo mě 500 liber (necelých 15 tis. Kč – pozn. red.), abych ho nechal opravit. Nenechávejte mi na okně poznámku. Jak by se to líbilo vám!“ cituje deník Newly vzkaz, jejž majitel auta nechává za čelním sklem, aby si každý mohl přečíst, proč je se svým autem roztažený na dvou parkovacích místech.

To, že vám někdo nabourá auto a odjede, aniž by se přihlásil k zodpovědnosti, jistě není nic příjemného. Má však potom tento poškozený právo zabírat hned dvě parkovací místa, protože se o své auto bojí? Lidé na sociální síti Reddit se k jeho počínání vyjádřili celkem jasně. A pochopení pro něj má jen málokdo.

Na dveřích našli vzkaz od sousedů. Po přečtení jim došlo, že se jedná o pomstu největšího kalibru

Zastání u lidí nenašel

„Pokud je to v pořádku pro jednoho, je to v pořádku pro všechny, pak se počet míst sníží na polovinu… Z toho by jistě neměl nikdo radost,“ zněl jeden z logických argumentů. „Ne, ty tomu nerozumíš, to platí jen pro řidiče, kterým někdo v minulosti poškodil auto,“ odpověděl vtipnou poznámkou jiný uživatel. „Možná kdybyste lépe zaparkoval, lidé by do vašeho auta nenarazili,“ vyjádřil se další.

Note on the dash did not disappoint.
byu/Turbulent-Daddy inCasualUK

Řidič, který se svou důraznou poznámkou dožadoval respektu a pochopení pro své jednání, se tak setkal s většinovou kritikou. Faktem je, že lidé rovněž poukázali na skutečnost, že dnešní auta jsou mnohem větší a parkovací místa se stále zmenšují. Zaparkovat vedle sebe dvě SUV tak, abyste je neodřeli, není totiž úplně jednoduché. A co si o tom myslíte vy? Na SvětěKreativity jsme už vícekrát psali o tom, že nedostatek parkovacího prostoru je stále větší problém. Této ženě nechali sousedé za stěračem rozzlobený vzkaz kvůli jejímu parkování.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]