Muž zahlédl zanedbaného psa na pokraji smrti. Organizace pro ochranu zvířat mu naštěstí dala druhou šanci

Fotografie: Depositphotos

Některá zvířata jsou při příchodu do útulku v příšerném stavu, ale s láskou a péčí se jejich životy mohou zase vrátit do normálu.

Před dvěma měsíci byl ve velmi zanedbaném stavu nalezen pes Pumpkin. Narazil na něj místní, který se obával toho nejhoršího, ale naštěstí se o záchranu pejska postarala organizace South Suburban Humane Society v Illinois. Emily Klehm, generální ředitelka této organizace, vyzdvihla Pumpkinův případ, protože ho do organizace přivedli na pokraji smrti, ale nyní dělá až zázračné pokroky.

Každým novým dnem se zlepšuje

Fotografie Pumpkinova počátečního stavu byly opravdu zdrcující. Je vskutku zázrak, že vůbec přežil. Veterináři mu poskytli nezbytné tekutiny a oholili mu rozcuchanou srst. I přes očekávaně náročný začátek se začal Pumpkinův stav zlepšovat a byl svěřen do péče jednoho ze zaměstnanců útulku. Čas nadále plynul a útulek nedávno sdílel Pumpkinovu pozoruhodnou proměnu v krátkém čase. Zatímco zpočátku ani nebyl schopen se postavit, nyní se může samostatně pohybovat po dvoře a šťastně vrtět ocasem. Sice je stále poněkud hubený, ale každým týdnem přibývá na váze.

Už jen malý krůček k získání nového domova

Pumpkinova minulost zůstává nejasná, ale to aktuálně není pro nikoho podstatné. Důležité je, že ho útulek plánuje dát konečně k adopci. Pes však nejdříve musí projít lékařskou prohlídkou a dostat povolení. Zároveň bude muset jeho budoucí rodina pochopit závažnost pejskovy minulosti a poskytnout mu tu nejlepší možnou péči a domov. Co se týče Pumpkinovy minulosti a jeho následného uzdravování, tak tu také popisuje web TheAnimalClub.

Nabývá na síle, aby byl na svou novou rodinu připraven

Zkušení majitelé psů by byli nejspíš nejvhodnější, avšak i ti amatérští stojí za zvážení. Je jasné, že ať to dopadne tak, či onak, Pumpkin si své nové majitele určitě zamiluje. Prozatím na ně čeká v útulku, kde dostává veškerou potřebnou péči. Jeho cesta z hladovění k životu plnému naděje a síly je svědectvím o neuvěřitelné odolnosti zvířat, pokud dostanou druhou šanci. Tato tématika je v naší redakce velmi oblíbená, a tak lze jen vyzdvihnout náš letošní příběh o psovi s podobnou proměnou k lepšímu.

Po cestě ze školy spatřila opuštěné štěně. Mladá zachránkyně již věděla, že se stanou nerozlučnou dvojkou

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]